وبلاگ - آخرین اخبار
مکان های دیدنی شهر ازمیر

مقدمه

از آشنایی و مهمان نوازی مردم محلی ازمیر گرفته تا گردش در بناهای تاریخی باستانی ، یا صرف ناهار در ساحل …این موارد بهترین کار برای انجام در ازمیر ، ترکیه است.

شهر ازبک در ساحل غربی ترکیه و ازمیر از جهات مختلف برعکس استانبول است همچنین استانبول مجموعه ای از مناظر بسیار جذاب دارد. در ازمیر ، زیبایی دریا و ساحل می تواند ساعتها تمام توجه شما را به خود جلب کند. با این وجود نگران نباشید ، کارهای بسیار جذاب و خارق العاده ای نیز در ازمیر وجود دارد تا شما برای سرگرمی انجام دهید.

تاریخچه ازمیر

در سفر به ترکیه ، ازمیر یکی از مکان هایی است که هنگام ارائه تور باید در لیست شخصی و تفریحی مورد نظر شما اضافه شود. این شهر در زمان های قدیم به اسمیرنا معروف بود. این سومین شهر بزرگ ترکیه و دومین شهر پرجمعیت در کنار دریای اژه است که توسط رومیان به دست گرفته شد و پس از آن دوباره توسط اسکندر کبیر قبل از اینکه بخشی از امپراتوری عثمانی شود دوباره ساخته شد. ازمیر ساختارهای باستان شناسی و آثار باستانی را از تمام دوره های زمانی مختلف که از آن گذشت ، حفظ کرده است.

ازمیر

بهترین کارها برای انجام در ازمیر ترکیه

ازمیر آگورا

لیستی از کارهایی که در ازمیر انجام شود باید از بنای باستانی در مرکز شهر شروع شود. ازمیر آگورا که در محله هایی مسکونی تپه ای ، خیابان های شلوغ و ساختمان های تجاری بلند قرار گرفته است ، تنها بخشی از چشم انداز روزمره برای بیشتر ساکنان است.

در داخل محوطه آگورا ، ویرانه های یک بازار رومی و یونانی شما را به روزهایی منتقل می کند که این مکان یک ایستگاه مهم در جاده ابریشم بود. طاق های کف طبقه پایین بازار ۲ هزار ساله هنوز دست نخورده است و همان چشمه که آب بازار باستانی را تأمین می کند هنوز از چشمه ها جاری است و امروز از طریق کانال در امتداد کف بازار عبور می کند.

افسس

در گذشته شهر روم باستان بوده است، افسس در گذشته در جاده ابریشم بسیار محبوب بود و اکنون با استقبال تقریبا ۲ میلیون بازدید کننده در سال ، یکی از محبوب ترین مکان هایی است که در ازمیر بازدید می شود. همچنین کتابخانه مرمت شده سلسوس که دو جداره ساخته شده است تا بتواند ۱۲۰۰۰ کتاب را که در این کتابخانه وجود دارد ، حفظ کند زیرا این مکان یادآوری خوبی برای ارزشی است که انسان ها همواره بر دانش و یادگیری داشته اند.

پرگامون آکروپولیس

در بالای تپه ای مشرف به شهر مدرن برگاما ، آکروپولیس پرگامون در شهر یونان باستان قرار دارد که در قرن دوم قبل از میلاد ، یک مکان قدرتمند بود.

ازمیر

برج ساعت

برج ساعت ازمیر یک برج ساعت تاریخی است که به آن Saat Kulesi نیز گفته می شود که در میدان کوناک در مرکز ازمیر واقع شده است. این بنا توسط یک معمار فرانسوی در سال ۱۹۰۱ به منظور بزرگداشت ۲۵ سالگرد جانشینی عبدالحمید دوم  ساخته شده است. همچنین با داشتن بیش از ۱۰۰ برج ساعت که در میادین عمومی در تمام طول امپراتوری عثمانی ساخته شده بود ، سالگرد ۲۵ سالگی خود را جشن گرفت،این برج  ۱۰۰ متر طول دارد و به گونه ای سنتی و منحصر به فرد تزئین شده است که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *