دانشگاه بغازیچی استانبول

نام فارسی : دانشگاه بغازیچی

نام انگلیسی : Bogazici University

نام ترکی : Boğaziçi Üniversitesi

نوع دانشگاه : دولتی 

شهر : استانبول

سال تاسیس : ۱۸۶۳

تعداد دانشکده ها : ۴

رتبه در ترکیه : ۸

رتبه در جهان : ۷۴۰

نحوه پذیرش : قبولی در آزمون SAT یا YOS

زبان تحصیل : ترکی / انگلیسی

شهریه دانشگاه :

  • رشته های مهندسی : ۱۱۰۰۰ لیر
  • رشته اقتصاد : ۸۷۵۰ لیر

نمره قبولی در آزمون SAT :

نمره ۱۱۰۰ به بالا

سایت دانشگاه: http://www.boun.edu.tr/

کیفیت دانشگاه :

دانشگاه هایی همچون دانشگاه بوغازایچی که دارای رتبه های برتر و دارای شهرت گسترده ای هستند در ترکیه واقع شده اند و در سراسر جهان به دلیل آموزش قوی شناخته می شوند. ترکیه چندین مدرسه و دانشکده دارای رتبه بالا دارد که شما بتوانید کارشناسی ارشد، لیسانس یا دکتری خود را دنبال کنید. شما در برخی از بهترین، دانشکده های مشهور حقوق ، مدارس تجاری، دانشکده های مهندسی و دانشکده های پزشکی در این دانشگاه تحصیل خواهید کرد. دانشگاه کوچ، دانشگاه سبانچی و دانشگاه بیلکند تنها برخی از موسسات بسیاری در ترکیه هستند که در صدر رتبه های جهانی قرار دارند. در مطالب آینده درباره بقیه دانشگاه ها نیز صحبت می کنیم.

توران آکادمی

دانشگاه های ترکیه برای بهره مندی از دانشجویان خارجی تبادل همکاری نزدیک با سایر دانشگاه های جهان انجام می دهند. بیشتر دانشگاه های ترکیه به طور فعال در برنامه Erasmus شرکت می کنند و حدود ۹۰۰۰ دانشجو را به خارج از کشور اعزام کرده اند و حدود ۵،۰۰۰ نفر از دانشگاه های اروپا به دانشگاه های ترکیه برای تحصیل می آیند. علاوه بر این، دانشگاه ها به منظور سازماندهی، مبادلات دانشجویی با سایر دانشگاه های ایالات متحده و سراسر جهان همکاری می کنند.

آدرس دانشگاه بغازیچی

دانشگاه بوغازایچی قدیمی ترین دانشگاه ترکیه

دانشگاه بوغازایچی (همچنین به عنوان دانشگاه بوسفور، ترکی نیز شناخته می شود،”بوغازایچی ” به معنای واقعی کلمه به معنای بسفر است به زبان ترکی) یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ است که در ضلع اروپایی تنگه بسفر در شهر استانبول، ترکیه واقع شده است.

این دانشگاه دارای چهار دانشکده و دو مدرسه است که دارای سطح مدرک کارشناسی هستند و شش موسسه دارای مدرک تحصیلات تکمیلی هستند. زبان آموزش انگلیسی است.

این دانشگاه در سال ۱۸۶۳ به عنوان رابرت کالج تأسیس شد و این اولین موسسه آموزش عالی آمریکاست که در خارج از ایالات متحده تأسیس شده است. اگرچه تحت مدیریت کامل ترکیه است، این دانشگاه همچنان روابط جدی با سیستم آموزشی آمریکا دارد.

دانشگاه بوغازایچی با داشتن بیشترین تعداد متقاضیان از طریق آزمون های ورودی YGS-LYS در دانشگاه ترکیه ، مرتباً بالاترین رتبه را در ترکیه دارد.

این موضوع اجازه می دهد تا دانشگاه بوغازایچی بسیاری از دانشجویان دارای بالاترین امتیاز را به خود جلب کند، و همچنین دارای بیشترین برنامه های کاربردی علمی ، آموزشی ، مهندسی و علوم اجتماعی نیز می باشد. دانشگاه بوغازایچی همچنین یک فضای آموزشی لیبرال و برنامه ای از فعالیت ها و ورزش های فوق برنامه را به دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه-بغازایچی معرفی

تاریخچه دانشگاه بوغازایچی ترکیه

در سال ۱۸۶۳، کالج رابرت توسط کریستوفر رابرت، آمریکایی ثروتمند و نیکوکار و سیروس هملین، مبلغی به آموزش و پرورش اختصاص داده شد، و در پی آن این دانشگاه تأسیس شد.

شش سال پس از تأسیس آن ، با اجازه (ترکی عثمانی: irade) سلطان عثمانی، اولین پردیس (در حال حاضر، پردیس جنوبی دانشگاه بوغازایچی است) در ببک بالای صخره قلعه روملیا، ساخته شد.

طبق گفته دکتر فریدریش شرادر، یک مدرس آلمانی در کالج رابرت در دهه ۱۸۹۰، رهبران آن رابطه بسیار خوبی با بنیانگذاران جماعت و پرسبیterian کالج رابرت داشتند. اولین ساختمان مدرسه به یاد کوروش هملین “تالار هملین” نامگذاری شده است.

چند سال پس از تأسیس رابرت کالج، در سال ۱۸۷۸ ، کریستوفر رابرت درگذشت. طبق این مقاله، وصیت نامه یک میلیونر، که در نیویورک تایمز (۲۷ نوامبر ۱۸۷۸) منتشر شد، رابرت بخش بزرگی از ثروت خود را به این کالج واگذار کرد.

کاتالوگ کالج در سال ۱۸۷۸-۱۸۷۸ گردآوری شد، و اطلاعات کلی و خلاصه ای از دوره های مطالعه را ارائه می داد. با بیان اهداف کاتالوگ کالج اظهار داشت: هدف کالج این است که بدون تمایز به نژاد یا مذهب به دانشجویان خود یک آموزش کامل ارائه کنند. که آموزش کامل از هر لحاظ برابر با آنچه در یک کالج درجه یک آمریکایی به دست آمده و آموزش ها بر اساس آن باشد و به همان اصول کلی.

تاریخچه دانشگاه غازایجی

رشته ها

کارشناسی

  • مطالعات ترجمه و تفسير – انگلیسی – ۶۰۰۰ لیر
  • فلسفه – انگلیسی – ۶۰۰۰ لیر
  • تاریخ – انگلیسی – ۶۰۰۰ لیر
  • اقتصاد – انگلیسی – ۳۰۰۰ لیر
  • مدیریت – انگلیسی – ۳۰۰۰ لیر
  • مدیریت گردشگری – انگلیسی – ۳۰۰۰ لیر
  • معامله بین المللی – انگلیسی – ۳۰۰۰ لیر

بورسیه دانشگاه های خصوصی ترکیه

مشخصات کلی دانشگاه بوغازایچی امروزی

در سال ۱۹۷۱ دانشگاه به جمهوری ترکیه تحویل داده شد و نامی را که امروز بر روی آن است را گرفته است، که ناشی از موقعیت دانشگاه مشرف به رودخانه بسفر در استانبول است. شش پردیس در دانشگاه وجود دارد که بیشتر آن ها در ضلع اروپایی بسفر واقع شده است.

پردیس جنوبی دارای برخی از قدیمی ترین ساختمان های دانشگاه و همچنین تعدادی دانشکده اصلی است. پردیس شمالی، پردیس هسار و پردیس اوچاکسوار، همگی در نزدیکی پردیس جنوبی واقع شده اند و دارای برخی از امکانات و بخش های جدید دانشگاه هستند.

در طرف دیگر رودخانه، رصدخانه قندیلی در پردیس کندیلی قرار دارد در حالی که جدیدترین پردیس پردیس Saritepe ، در نزدیکی Kilyos در ساحل دریای سیاه، در حدود ۳۴ کیلومتری استانبول است.

امروزه این دانشگاه دارای شش دانشکده کارشناسی و شش موسسه تحصیلات تکمیلی است که به طیف گسترده ای از بخش ها تقسیم شده اند. این مجموعه طیف وسیعی از امکانات ورزشی را ارائه می دهد و مسابقات سالانه بازی های پاییز و مسابقات بین رشته ای رویدادهای بزرگی در تقویم دانشگاه است.

در کنار کلوپ ها و انجمن هایی که طیف وسیعی از سرگرمی ها و علاقه ها را پوشش می دهند، این دانشگاه کنسرت های هفتگی موسیقی کلاسیک را نیز برگزار می کند، و هنرمندان مشهور جهان را برای اجرا در سالن آلبرت لانگ سالن دانشگاه بوغازایچی به ارمغان می آورد.

فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه شامل نخست وزیران سابق تانسو سیلر و احمد داووتوغلو ، رئیس بزرگترین تولید کننده مواد غذایی ترکیه Murat Ülker، و دارنده رکورد دار اقیانوس اوردو Eruç هستند.

مشخصات دانشگاه بوغاز ایچی

برنامه تحصیلی

دانشجویان دانشگاه ها این فرصت را دارند که بطور مستقیم برای یک ترم یا یک سال تحصیلی در دانشگاه بوغازایچی ثبت نام کنند. کلیه دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود و پس از اتمام موفقیت آمیز یک ترم ، دانشجویان ۱۲ تا ۲۰ نمره از دانشگاه بوستون کسب می کنند.

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *