وبلاگ - آخرین اخبار
شهر ارزروم ترکیه

شهر ارزروم

شهر ارزروم شهری در شرق آناتولی (ترکیه آسیا) است. این بزرگترین شهر و پایتخت نامدار استان ارزروم است. در ۱۷۵۷ متر (۵۷۶۶ فوت) از سطح دریا واقع شده است. ارزروم در سرشماری سال ۲۰۰۰ جمعیتش ۳۶۱.۲۳۵ نفر بود که تا سال ۲۰۱۰ به ۳۶۷.۲۵۰ نفر افزایش یافته است.

شهر ارزروم بزرگترین استان در آناتولی شرقی است و در یک فلات مرتفع (۱۹۵۰ متر) واقع شده است. این استان همیشه یک محل حمل و نقل بوده است و اکنون محل انتقال پروازهای هوایی ، ریلی یا اتوبوس برای مسافرانی است که به شرق ترکیه می آیند.

شهر ارزروم

تاریخچه ارزروم ترکیه

تاریخچه این شهر به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد و تمدن های بسیاری در آن اتفاق افتاده است. یكی از مهمترین آثار باقیمانده از این دوره ، دیواره های خوب شهر بیزانس است. بیشتر یافته های تاریخی در مجموعه های موزه باستان شناسی ، که بخشی از موزه ارزروم است ، نگهداری می شوند.

ارزروم توسط بسیاری از ملل مختلف مانند هورریس ، اورارتوس ، کریمرها ، اسکیت ها ، مادها ، پارسیان ، پارتها ، رومیان ، بیزانسی ها ، ساسانیسها ، عربها ، سلجوقیان ، مغول ها ، ایلانیدسها ، صفوییدها و البته ترکها تسخیر و اداره می شد. عثمانی ها این شهر را تنها در سال ۱۵۱۴ به تصرف خود درآوردند و تا زمان تأسیس جمهوری مدرن ترکیه توسط مصطفی کمال آتاتورک در سال ۱۹۲۳ حکومت کردند. برخی از چهره های بزرگ تاریخی مانند اسکندر بزرگ و تامرلین می توانند به لیست حاکمان اضافه شوند.

بد نیست این مقاله را هم مطالعه کنید :معرفی جاذبه های گردشگری شهر ازمیر ترکیه

جغرافیا

این استان با مساحت ۲۵،۰۶۶ کیلومتر مربع و جمعیت ۹۳۷۳۸۹ نفرکه به تراکم جمعیت ۳۷.۴ در هر کیلومتر مربع است. مرکز استان ۳۶۱.۲۳۵ نفر جمعیت دارد. زنها: ۴۵٪ ، مردان ۵۵٪. این شهر ۱۷۵۷ متر (۵۷۶۶ فوت) از سطح دریا واقع شده است و دارای آب و هوای شدید قاره ای با متوسط ​ -۱۱ درجه سانتی گراد (۱۲ درجه فارنهایت) است. در زمستان ها ، با بارش شدید برف ، دمای هوا کمتر از -۳۰ درجه سانتی گراد است.

شهر ارزروم

اقتصاد شهر ارزروم

تولید ناخالص داخلی استان ارزروم ۱.۱۶ میلیارد دلار است که کمتر از ۱٪ از کل و رتبه ۴۰ را در بین استانهای ترکیه تشکیل می دهد.

حمل و نقل از طریق بزرگراه های آسفالت و آسفالت نشده امکان پذیر است. فرودگاه بین المللی ارزروم نیز برای استفاده در اختیار نیروهای هوایی ترکیه می باشد.  باند فرودگاه این شهر دومین باند طولانی ترکیه است. ارزروم همچنین قطب اصلی راه آهن در منطقه آناتولی شرقی است.

بزرگترین اقتصاد در سالهای اخیر،دانشگاه های این شهر بوده است. دانشگاه آتاتورک با داشتن بیش از چهل هزار دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاههای ترکیه است. گردشگری نیز بخش بزرگی از درآمد استان را تأمین می کند. فعالیت های گردشگری شامل اسکی ، قایقرانی و کوهنوردی می باشد. فعالیت های اسکی در کوه Palandöken  است. یکی از غذاهای ویژه Erzurum Cağ Kebab که اگرچه این نوع کباب اخیراً در خارج از منطقه بومی خود معرفی شده است ، اما به سرعت در سراسر ترکیه محبوبیت گسترده ای پیدا کرده است.

اسکی ، اسنوبورد و چشمه ها

علاقه مندان به اسکی می توانند به دامنه کوه Palandöken ، یکی از سردترین مناطق در سراسر ترکیه بروند.

در حالی که اسکی شب در روزهای معینی از هفته برای کسانی که آرامش در مسیرهای روشنایی مرکزی را در ساعات آرام تر ترجیح می دهند در دسترس است ، چشمه های آب گرم نیز در انتظار بازدید کنندگان خسته هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *