شهر ارزروم ترکیه

شهر ارزروم

شهر ارزروم شهری در شرق آناتولی (ترکیه آسیا) است. این بزرگترین شهر و پایتخت نامدار استان ارزروم است. در 1757 متر (5766 فوت) از سطح دریا واقع شده است. ارزروم در سرشماری سال 2000 جمعیتش 361.235 نفر بود که تا سال 2010 به 367.250 نفر افزایش یافته است.

شهر ارزروم بزرگترین استان در آناتولی شرقی است و در یک فلات مرتفع (1950 متر) واقع شده است. این استان همیشه یک محل حمل و نقل بوده است و اکنون محل انتقال پروازهای هوایی ، ریلی یا اتوبوس برای مسافرانی است که به شرق ترکیه می آیند.

شهر ارزروم

تاریخچه ارزروم ترکیه

تاریخچه این شهر به 4000 سال قبل از میلاد برمی گردد و تمدن های بسیاری در آن اتفاق افتاده است. یكی از مهمترین آثار باقیمانده از این دوره ، دیواره های خوب شهر بیزانس است. بیشتر یافته های تاریخی در مجموعه های موزه باستان شناسی ، که بخشی از موزه ارزروم است ، نگهداری می شوند.

ارزروم توسط بسیاری از ملل مختلف مانند هورریس ، اورارتوس ، کریمرها ، اسکیت ها ، مادها ، پارسیان ، پارتها ، رومیان ، بیزانسی ها ، ساسانیسها ، عربها ، سلجوقیان ، مغول ها ، ایلانیدسها ، صفوییدها و البته ترکها تسخیر و اداره می شد. عثمانی ها این شهر را تنها در سال 1514 به تصرف خود درآوردند و تا زمان تأسیس جمهوری مدرن ترکیه توسط مصطفی کمال آتاتورک در سال 1923 حکومت کردند. برخی از چهره های بزرگ تاریخی مانند اسکندر بزرگ و تامرلین می توانند به لیست حاکمان اضافه شوند.

بد نیست این مقاله را هم مطالعه کنید :معرفی جاذبه های گردشگری شهر ازمیر ترکیه

جغرافیا

این استان با مساحت 25،066 کیلومتر مربع و جمعیت 937389 نفرکه به تراکم جمعیت 37.4 در هر کیلومتر مربع است. مرکز استان 361.235 نفر جمعیت دارد. زنها: 45٪ ، مردان 55٪. این شهر 1757 متر (5766 فوت) از سطح دریا واقع شده است و دارای آب و هوای شدید قاره ای با متوسط ​ -11 درجه سانتی گراد (12 درجه فارنهایت) است. در زمستان ها ، با بارش شدید برف ، دمای هوا کمتر از -30 درجه سانتی گراد است.

شهر ارزروم

اقتصاد شهر ارزروم

تولید ناخالص داخلی استان ارزروم 1.16 میلیارد دلار است که کمتر از 1٪ از کل و رتبه 40 را در بین استانهای ترکیه تشکیل می دهد.

حمل و نقل از طریق بزرگراه های آسفالت و آسفالت نشده امکان پذیر است. فرودگاه بین المللی ارزروم نیز برای استفاده در اختیار نیروهای هوایی ترکیه می باشد.  باند فرودگاه این شهر دومین باند طولانی ترکیه است. ارزروم همچنین قطب اصلی راه آهن در منطقه آناتولی شرقی است.

بزرگترین اقتصاد در سالهای اخیر،دانشگاه های این شهر بوده است. دانشگاه آتاتورک با داشتن بیش از چهل هزار دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاههای ترکیه است. گردشگری نیز بخش بزرگی از درآمد استان را تأمین می کند. فعالیت های گردشگری شامل اسکی ، قایقرانی و کوهنوردی می باشد. فعالیت های اسکی در کوه Palandöken  است. یکی از غذاهای ویژه Erzurum Cağ Kebab که اگرچه این نوع کباب اخیراً در خارج از منطقه بومی خود معرفی شده است ، اما به سرعت در سراسر ترکیه محبوبیت گسترده ای پیدا کرده است.

اسکی ، اسنوبورد و چشمه ها

علاقه مندان به اسکی می توانند به دامنه کوه Palandöken ، یکی از سردترین مناطق در سراسر ترکیه بروند.

در حالی که اسکی شب در روزهای معینی از هفته برای کسانی که آرامش در مسیرهای روشنایی مرکزی را در ساعات آرام تر ترجیح می دهند در دسترس است ، چشمه های آب گرم نیز در انتظار بازدید کنندگان خسته هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *