وبلاگ - آخرین اخبار
بیمارستان های ترکیه

بیمارستان های ترکیه

در ابتدای مقاله و قبل از معرفی بیمارستان های ترکیه باید بدانید که بیمارستان های ترکیه جز بهترین بیمارستان های دنیا به شمار می آیند! در کشور ترکیه حدود هزار و دویست بیمارستان دولتی و خصوصی موجود است. از بهترین بیمارستان های موجود در ترکیه می توان از بیمارستان های آمریکایی در این کشور نام برد. نکته قابل توجه این است که معمولا بیمارستان های امریکایی هزینه ی زیادی را بر بیماران متحمل می شوند. در ادامه به بررسی جزیی برخی از این بیمارستان ها خواهیم پرداخت:

بیمارستان آمریکایی استانبول

این بیمارستان از پیشرفته ترین بیمارستان های ترکیه به حساب می آید که خدمات درمانی خوبی به بیماران داخل کشور و بیماران بین المللی ارائه می دهد. این بیمارستان دارای ۲۲۰ تخت بستری، ۴۱ تخت مراقبت ویژهICU، ۳۱ تخت سرپایی است.

جایگاه این بیمارستان زمانی بیشتر می شود که بدانیم نقش اصلی را در توسعه صنعت مراقبت های بهداشتی ترکیه ایفا می کند و دارای فن آوری های پیشرفته درمان و همچنین سیستم مدیریتی مناسبی است.

همچنین پرستاران این بیمارستان از فوق حرفه ای ترین افراد تشکیل شده اند و نسبت به مسئولیت ها آگاهی کامل را دارند و با اخلاق حرفه ای خود نسبت به مسئولیت های خود پایبند هستند.

مرکز درمانی آنادولو

یکی از بهترین بیمارستان های ترکیه که آشنایی با آن می تواند برایتان مفید باشد بیمارستان آنادولو است. یکی از دلایل این امر این است که بیمارستان قابلیت پاسخ گویی و درمان بیماران بین المللی را داراست. آنادولو مدیکال سنتر یک بخش مخصوص از خدمات بین المللی موجود است که واحدی جهت پاسخگویی به بیماران بین المللی و خدمت رسانی به آن هاست.

هزینه های درمانی در کشور ترکیه

می توان گفت که بسیاری از سفرها به ترکیه نه تنها به جهت گشت و گذار است، بلکه قصد درمانی نیز از اهداف مسافران است. هزینه های درمانی در کشور ترکیه نسبت به ایران بالاتر است. اما اگر خود را در این کشور بیمه کنید، می توانید به راحتی از خدمات ارائه شده در بهترین مراکز درمانی این کشور بهره مند شوید.

نوع این بیمه می تواند خصوصی و یا دولتی باشد اما سقف هزینه های آن بسته به مبلغی است که خودتان برای آن بیمه پرداخت می کنید. مقدار هزینه ای که باید برای درمان در این کشور باید بپردازید به طور کامل تحت تاثیر نوع درمان و نیز بیمارستان انتخابی تان قرار دارد.

مثلا هزینه ی درمان سرطان و شیمی درمانی در بیمارستان های استانبول از ۱۰ هزار لیر شروع می‌شود که مبلغ بسیار بالایی نسبت به کشور ایران حساب می شود. لازم به ذکر است اورژانس (۱۱۲) در تمامی‌ شهرهای ترکیه معاینات اولیه را در محل و به صورت رایگان انجام می دهد.

ضرورت استفاده از بیمه درمانی

حادثه هیچ گاه خبر نمی کند. از این رو امروزه تمامی شرکت های مسافرتی موظف هستند تمامی شرایط بیمه درمانی را برای مسافران خود توضیح داده و به آن ها اطلاعات کامل در این زمینه بدهند. اگر مسافر بنا به تصمیم خود اقدام به خرید بیمه درمانی نمی کند، شرکت های مسافرتی موظف اند از مسافر تعهد نامه بگیرند که نشان دهنده ی عدم علاقه ی مسافر به خرید بیمه از سوی شخص خودش است.

خدماتی که توسط بیمه درمانی مورد پوشش قرار می گیرد

از جمله موضوعاتی که باید در مورد آن آگاهی یابید، خدماتی است که تحت بیمه پوشش داده می شود. بیمه درمانی موجود در کشور ترکیه موارد بسیاری را تحت پوشش خود قرار می دهد. اما این موارد بستگی به مقدار هزینه ای که شما برای بیمه پرداخت می کنید دارد. بنابراین می توان گفت بیمه های درمانی انواع مختلفی دارد و سقف و مبلغی را که پوشش می دهند بسیار متفاوت است.

به طور کلی بیمه درمانی در کشور ترکیه موارد زیر را تحت پوشش قرار می دهد:

هزینه های بستری شدن در بیمارستان، هزینه ی MRI، رادیولوژی و تصویر برداری، ویزیت پزشک، پیوند اعضا، درمان های سرپایی و دندان پزشکی و جراحی بینی. لازم به توضیح است که دو مورد آخر شامل موارد زیبایی نمی باشد و در صورت رخ دادن حادثه که منجر به درمان های دندان پزشکی و یا جراحی بینی شود، هزینه های شما توسط بیمه درمانی موجود در ترکیه مرتفع خواهد گشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *