وبلاگ - آخرین اخبار
جشنواره در ترکیه

جشنواره در ترکیه

سالانه بیش از ۱۰۰۰ جشنواره در ترکیه برگزار می شود. همزمان با جشنواره های محلی که تقریباً در هر شهر ترکیه برگزار می شود ، برنامه های فرهنگی و سایر جشنواره های بین المللی نیز در مراکز کلانشهرهای بزرگ مانند استانبول ، آنکارا ، ازمیر و آنتالیا برگزار می شود.

استانبول مهمترین مرکز جشنواره در ترکیه است. در ماه های تابستان ، تعدادی از جشنواره های موسیقی در استانبول برگزار می شود. بسیاری از آنها با نام های برجسته در بخش خصوصی ترکیه سازماندهی می شوند. در این جشنواره ها رقص پاموکبانک و گروه های رقص مشهور جهان را به استانبول می آورند.

جشنواره های سالانه

جشنواره Efes Pilsen Blues که دهمین جشن خود را در سال ۲۰۰۶ برپا کرد ، میزبان گروه های موسیقی جاز است، فستیوال بین المللی جاز آکبانک امکان بداهه نوازی بین نوازندگان ترکیه و استادان موسیقی جاز جهان را فراهم می کند. جشنواره هنری Yapı Kredi با کنسرت های خود از موسیقی راک اند رول و موسیقی پاپ گرفته تا موسیقی کلاسیک و موسیقی جاز در واقع یک سری از وقایع اتفاق افتاده در طول سال می باشند که به نمایش می گذارند،موسیقی جهانی فیلم فوجی یکی دیگر از جشنواره های مهم موسیقی در ترکیه است.

ازمیر به دلیل میزبانی از قدیمی ترین فعالیت های جشنواره در ترکیه ، در چارچوب نمایشگاه بین المللی چند موضعی ازمیر که توسط ŞZFAŞ ،و وابسته به شهرداری کلانشهر ازمیر است در روزهای اول سپتامبر برگزار می شود. این موزیکال و سایر رویدادهای فرهنگی که همزمان با نمایشگاه تجاری برگزار می شود به عنوان یک فعالیت کمکی برای جلب علاقه مردم به این نمایشگاه بودد ، اما با گذشت سالها این جشنواره دائمی به علاقه مردم تبدیل شد.

۷ جشنواره هیجان انگیز در ترکیه

استانبول مرکز اصلی جشنواره ها است. در طول هفته های تابستان ، جشنواره های موسیقی مختلفی در استانبول برگزار می شود. مهم نیست که از کدام شهر ترکیه می خواهید بازدید کنید ، سفر خود را در مورد این ۷ جشنواره برای بهترین تجربه ترکیه ترتیب دهید.

جشنواره در ترکیه

جشنواره جهانی ازمیر

ازمیر به دلیل میزبان قدیمی ترین فعالیت جشنواره در ترکیه ، در طی چند نمایشگاه جهانی ازمیر که در اوایل ماه سپتامبر برگزار شد ، مشهور است. این نمایشگاه توسط ŞZFAŞ برگزار می شود ، که این شرکت وابسته به شهرداری کلان شهر ازمیر است. رویدادهای اجتماعی و موسیقی که همزمان با نمایشگاه تجاری برگزار می شود ، به عنوان یک فعالیت کمکی برای جلب توجه مردم به این نمایشگاه آغاز شده، اما با گذشت زمان این جشنواره به خودی خود به یک مدرسه تبدیل شد.

جشنواره رمضان

مهمترین جشنواره مذهبی ترکیه ماه رمضان است ، مسلمانان روزانه از مصرف آب آشامیدنی ، غذا ، دخانیات و هرگونه تماس جنسی خودداری می کند. زندگی در ماه رمضان به حالت عادی ادامه می یابد ، در حالی که بیشتر افراد از سپیده دم تا غروب آفتاب روزه می گیرند. بعضی از رستوران ها منوهای خود را به شدت محدود می کنند.

قدیر گزسی

Kadir Gecesi (شب قدر) ، هنگامی که محمد قرآن را از کریستوس دریافت کرد ، بین ۲۷ و ۲۸ بار از ماه رمضان اتفاق می افتد. مساجد – که به طرز شگفت انگیزی برای یک ماه کامل نورانی و روشن شده است ، شب ها مساجد شلوغ هستند چون که نمازها در این زمان دارای ارزش ویژه ای می باشند. در آخرین روز ماه رمضان ، در آریف ، مردم از گورستان ها بازدید می کنند و به عزیزان فوت شده خود احترام می گذارند.

جشنواره های Seker & Kurban

روز سوم ereker Bayramı (تعطیلات شکرگزاری) در ماه رمضان دنبال می شود ، که با تجلیل از خانواده و تهیه هدیه و شیرینی برای کودکان برگزار می شود و همچنین مردم از رفتن به رستوران ها خودداری می کند. برای همیشه در آریف ، شب بعد از قدیر گسسی ، شما مجبور به رزرو زود هنگام برای میزهای رستوران های خوب هستید زیرا بسیار شلوغ می شوند.

جشنواره های رقص مردمی

جشنواره های فرهنگی در شهرها و استراحتگاه ها که دارای منابع لازم برای جذب کارهای مشهور بین المللی است جذاب ترین کار می باشد. تقریباً در هر شهر سالانه کمبود مالی وجود دارد ، گرچه تعداد بسیاری از آنها مورد علاقه محدود برای افراد خارجی است. جشنواره های رقص عامیانه فرصتی را برای دیدن بهترین گروه های رقص ترکیه در اجرای آثار مختلف رقص های ترکی با لباس های سنتی فراهم می کند.

جشنواره در ترکیه

کشتی شتر

کشتی شترآن قدر در سراسر ترکیه رواج ندارد و اکنون عمدتاً در منطقه اژه ملت ، در امتداد ساحل غربی محدود می شود. هر ماه ژانویه نزدیک به افسس ، یکی از شناخته شده ترین مکان های باستان شناسی ترکیه ، یک رویداد کشتی شتر برگزار می شود. اکثراً یک زن و شوهر شتر نر که به آنها گاو خوانده می شوند ، این شانس را دارند که بر سر یک شتر زن زیبا ، بنام گاو نبرد کنند.

جشنواره های موسیقی

یکی از معروف ترین موقعیت های موسیقی در منطقه گوموسلوک ترکیه است ، بخش عمده جشنواره از ۵ سپتامبر آغاز می شود ، اما برخی از رویدادهای کلاسیک نیز در ماه های ژوئیه ، آگوست برگزار می شوند. ارکسترهای سمفونیک گزینه بسیار خوبی برای استراحت پس از یک روز طولانی گشت و گذار برای شما هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *