وبلاگ - آخرین اخبار
خرید ماشین

این مقاله اطلاعات مربوط به مستندات و مراحل مهم هنگام خرید ماشین در ترکیه و همچنین جزئیات مربوط به خودروهای بدون مالیات است که می تواند کمک زیادی به شما کند.

خرید ماشین در ترکیه

بازار خودروهای ترکیه رو به رشد است و دسترسی آسان به تعداد زیاد از مدل های جدید و استفاده شده از وسایل نقلیه را که در نمایندگی ها، نمایشگاه های اتومبیل و کنوانسیون ها و از طریق وب سایت ها و تبلیغات طبقه بندی شده روزنامه ها به فروش می رسد فراهم می کند. یک خارجی در ترکیه باید اجازه اقامت معتبر برای خرید ماشین داشته باشد.

نحوه ثبت مدارک

نحوه ثبت اسناد و مدارك مورد نیازبرای شهروندان ترکیه مطابق با قانون ترکیه و مانند همیشه است، اما وسیله نقلیه ثبت شده به یك ساكن خارجی با پلاك از گروه MA / MZ صادر می شود.

فروشندگان خودروهای جدید معمولاً اسناد ثبت نام را از طرف خریدار مدیریت می كنند. یک ماشین باید ظرف سه ماه از خرید در دفاتر ثبت ترافیک ثبت شود. اسناد مورد نیاز برای ثبت نام جدید ماشین شامل موارد زیر است:

 •     معامله فروش اسناد رسمی
 •     فاکتور فروش
 •     گواهینامه بزرگراه انطباق (سند فنی)
 •     دریافت
 •     بیمه اجباری موتور

خرید ماشین

CO2 برای اتومبیل های مسافربری جدید

مقررات مربوط به مصرف سوخت و مقدار انتشار CO2 از اتومبیل های جدید در حال اجرا است. داده های رسمی و غیر رسمی باید در تمام اتومبیل های مسافری جدید برای فروش یا اجاره نمایش داده شود. همچنین میزان انتشار گازهای گلخانه ای ( کیلوگرم ) از خودرو در اتومبیل باید در دفتر ثبت ثبت شود.

پیش بینی می شود طی سال ۲۰۱۲ مالیات بر مصرف (ÖTV) و مالیات بر وسایل نقلیه موتوری (MTV) سازمان دهی شود تا براساس میزان تولید خودرو از امتیاز برخوردار شود (در حال حاضر مالیات وسیله نقلیه با توجه به ظرفیت سیلندر موتور محاسبه می شود). این نرخ ها هنوز مشخص نشده است، اما مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا خواهد بود.

خودروها با توجه به ظرفیت سیلندر موتور در سه دسته مالیات طبقه بندی می شوند:

 1.     ظرفیت بیش از ۱۶۰۰ cm3 ، کل مالیات – ۶۱.۶٪
 2.     ظرفیت بیش از ۱۶۰۰ cm3 اما بیش از ۲،۰۰۰ cm3 نیست ، کل مالیات – ۸۸.۸٪
 3.     ظرفیت بیش از ۲،۰۰۰ cm3 ، کل مالیات – ۱۷۷.۱٪

وسیله نقلیه بدون مالیات افراد خارجی

یک خارجی که به طور قانونی در ترکیه با اجازه اقامت معتبر اقدام به خرید ماشین کرده ممکن است حق داشتن یک وسیله نقلیه بدون مالیات را داشته باشد، چه در هنگام خرید ماشین جدید از نمایندگی در ترکیه، در شرایطی ماشین از مالیات معاف می شود که:  خرید یک ماشین بدون مالیات استفاده شده از یک خارجی دیگر یا وارد کردن ماشین شخصی خود به کشور باشد.

این استثناء مالیات بر وسیله نقلیه به این معنی است که یک خارجی مجاز است بدون پرداخت مالیات بر مصرف ویژه (اوزل توتیم ورگسی ، ÖTV) یا مالیات بر ارزش افزوده (Katma Değer Vergisi ، KDV) یک ماشین جدید را از یک نمایندگی مجاز خریداری کند. این سود وقتی منتقل می شود که این اتومبیل توسط یک خارجی در ترکیه به دیگری فروخته شود.

توجه: در حالی که اتومبیل های بدون مالیات از این مالیات معاف هستند، باید مالیات سالیانه جاده (باندرول) پرداخت شود.

این مزایا بدون مالیات فقط برای یک اتومبیل در هر دارنده مجوز اقامت (به استثنای پرسنل دیپلماتیک و ناتو که ممکن است یک ماشین برای نزدیکان خریداری کنند) در دسترس است.

مدارک مورد نیاز هنگام خرید ماشین بدون مالیات:

 •     گذرنامه با اجازه اقامت / کار
 •     سند صادر شده در دفتر اسناد رسمی
 •     تمام اسناد خودرو
 •     رسید مالیاتی

فروش خودروی استفاده شده از یک خارجی به دیگری به طور کلی در دفتر کنسولی توسط فروشنده اتفاق می افتد. همچنین شرکت هایی هستند که در انجام این معاملات تخصص دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *