اقامت توریستی در کشور ترکیه

اقامت توریستی راحت ترین نوع اقامت در ترکیه است زیرا برای کشور ترکیه ارز ایجاد میکند .

اقامت توریستی ۹۰ روزه بدون ویزا:

مدت این اقامت ، سه ماه است که برای این اقامت نیازی به گرفتن ویزا ندارید.توجه داشته باشید که با این نوع اقامت ،اجازه ی هیچ کاری مثل داد و ستد،کار و یا تحصیل در ترکیه را نخواهید داشت.

اقامت توریستی یک ساله:

زمانی که وارد شهر ترکیه می شوید باید ملکی را خریده و یا اجاره کنید تا بتوانید اقامت یکساله را بگیرید.

این نوع از اقامت به شما این امکان را می دهد که تا یک سال در ترکیه بمانید و هر زمان که بخواهید از آن خارج شوید و دوباره برگردید.هم چنین میتوانید برای خود حساب بانکی ایجاد کنید. و آب و برق و اینترنت خانه تان را به نام خودتان بزنید .

اقامت در ترکیه

اجاره ی خانه :

هنگامی که وارد کشور ترکیه شدید باید در سایت اداره ی مهاجرت ثبت نام کنید‌ که معمولا از چند هفته تا دو ماه برای جواب آن باید منتظر بمانید‌‌.زمانی که جواب خود را از سایت گرفتید با مدارک هویتی و قرارداد اجاره منزل و بیمه مخصوص خود به اداره ی مهاجرت بروید و مدارک خود را تحویل دهید.

برای اجاره کردن آپارتمان با سلایق و هزینه ی مورد نیازتان اینجا را کلیک کنید‌.

خرید خانه:

ابتدا باید خانه ای را خریده و سندش را دریافت کنید که ممکن است یک ماه و نیم زمان شما را بگیرد‌ چرا که باید به تایید وزارت کشور ترکیه برسد .

پس از تایید وزارت کشور و تنظیم سند که به نام شماست،به اداره ی مهاجرت رفته و سند منزل خریداری شده را به آن ها تحویل دهید.

برای خرید ملک با سلایق و هزینه ی مورد نیازتان اینجا را کلیک کنید.

اقامت توریستی این امتیاز را دارد که اگر شما به مدت پنج سال به طور مداوم از این اقامت استفاده کنید و در هرسال هم بیشتر از یک ماه از ترکیه خارج نشوید،میتوانید اقامت دائم را دریافت کنید .

آیا با اقامت توریستی می توان در ترکیه کار کرد؟

افراد با دریافت هر اقامتی به جز اقامت کاری ، نمیتوانند در این کشور کار کنند.اما با خرید و یا اجاره خانه میتوانید برای اجازه ی کار در ترکیه اقدام کنید‌.

تمدید اقامت توریستی

طبق آخرین اخبار به دست آمده از اداره ی مهاجرت ترکیه، اقامت توریستی از ابتدای ژانویه ۲۰۲۰ دیگر تمدید نخواهد شد.این مسئله که در سال های گذشته قانونا به تصویب رسیده بوده است از ابتدای ژانویه اجرا خواهد شد.
این قانون شامل ایرانیان و سایر کشورها می باشد اما اروپائیان همچنان می توانند از طریق این اقامت اقدام کنند.
ایرانیان عزیزی که تا قبل از ژانویه ۲۰۲۰ از طریق اقامت توریستی اقدام کرده اند تا یکسال آینده این اقامت برای آنها تمدید خواهد شد .
این قانون حجم زیادی از ایرانی ها و خارجی های مقیم ترکیه را دچار مشکل خواهد کرد و توران پارس طبق تجربه امیدوار است که در آینده شاهد اصلاحیه و تغییراتی در این قانون باشیم. جدید ترین اخبار دراین حوزه به سرعت در اختیار شما هم وطنان عزیز قرار خواهد گرفت.
با توجه به شرایط موجود توران پارس به خانواده هایی که قصد اقامتی مطمئن در ترکیه را دارند پیشنهاد می کند که از یکی از انواع اقامت ها که در ادامه خلاصه ای از آن ها را برایتان بازگو میکنیم،اقدام کنند.
۱) ثبت شرکت در ترکیه : شما می توانید با راه اندازی یک کسب و کار (از یک رستوران کوچک تا یک کارخانه) برای گرفتن اقامت ترکیه اقدام کنید و لازمه ی آن ثبت شرکت (ATO)  به نام شماست.به طبع آن شما می توانید برای اعضای خانواده ی خود هم اقامت بگیرید.
۲) می توانید در یک شرکت یا کارخانه استخدام شوید و از این طریق ویزای کاری(چالش مای ایزین) دریافت کنید.
۳) اخذ شهروندی ترکیه : با سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار دلاری به شما و اعضای خانواده تان پس از مدتی کوتاه اقامت داده خواهد شد.
۴) از طریق دانش آموزی ،که با ثبت نام در مدارس ترکیه ، دانش آموز می تواند اقامت دریافت کند. والدین او نیز می توانند از طریق او اقدام کنند. توجه داشته باشید این اقامت تنها درصورتی است که دانش آموز در مدارس ترکیه ای ثبت نام کند.

۵)از طریق ثبت نام و تحصیل در دانشگاه های ترکیه
۶)خرید یک ملک در ترکیه با حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار لیر که متداول ترین و ساده ترین روش دریافت اقامت است.

جهت مشاوره ثبت شرکت ، خرید ملک،سرمایه گذاری و تحصیل با کارشناسان ما تماس بگیرید. مجموعه توران پارس آماده هرگونه پاسخ گویی  به شما عزیزان است.

 

اما نگران نباشید توران پارس برای افرادی که در کالج هم اکنون مشغول تحصیل هستند و یا افرادی که مشمولیت سربازی آن ها تا مدتی دیگر تمام خواهد شد ، راه حل مناسبی جهت تمدید دوباره اقامت توریستی دارد.کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

سایر خدمات

اقامت از طریق خرید ملک
اقامت تحصیلی ترکیه
اقامت از طریق سرمایه گذاری ترکیه
اقامت توریستی ترکیه
اقامت کاری ترکیه