وبلاگ - آخرین اخبار
نکات امنیتی که باید در ترکیه رعایت بکنید

هر کشوری با توجه به فرهنگ و موقعیتش دارای یکسری نکاتی است که هر وقت به آن کشور بعنوان گردشگر وارد شدیم باید مد نظرمان باشد تا دچار مشکل نشویم.در ذیل ۶ نکات امنیتی کشور ترکیه را برای شما آورده ایم:

ثبات سیاسی، اقتصادی و امنیتی

هر چند ثبات سیاسی ، اقتصادي و امنیتی کاملا در ترکیه برقرار است اما قبل از مسافرت به شهرهاي مهم و توریستی این کشور توصیه میشود اطلاعات عمومی، وضعیت سیاسی، اقتصادي و فرهنگی و جایگاه بین المللی این کشورو ارتباط با گروههاي داخلی وکشورهاي خارجی و بحرانهاي احتمالی بین المللی در داخل و خارج از کشور ( مساله قبرس، کردها و…) مورد توجه قرار گرفته و به توصیه هاي مقامات امنیتی ترکیه در خصوص سفر به مناطق ناامن احتمالی و غیر قانونی توجه گردد.

پیشنهاد توران پارس این است که برای آشنایی با سیاسیت ترکیه وضعیت سیاسی ترکیه را مطالعه بفرمایید.

کلاه برداری از گردشگران

 همچون سایر شهرهاي بزرگ، در استانبول نیز برخی باندهاي خلاف کار فعال بوده و در بعضی از مناطق مانند آکسارا ،لالعلی و مراکز کافه ها و هتلها که جهانگردان و خارجیان حضور بیشتري دارند این باندها فعالیت بیشتري دارند که توصیه می شود مسافران در صورت مواجه شدن با هرگونه فعالیت مجرمانه به پلیس محل یا پلیس توریسم واقع در میدان سلطان احمد مراجعه و ضمن شکایت، این موضوع را به نمایندگی کشورمان در استانبول نیز گزارش نمایند.

سرقت و جعل

سرقت پول و مدارك مسافرتی، جعل، زور گیري ،کف زنی ، ضرب و جرح و سرقت گذرنامه و قاچاق انسان و قاچاقچیان مواد مخدر از جمله مواردي است که برخی ازاتباع جمهوري اسلامی ایران با آن مواجه بوده اند. توصیه می شود از ارتباط با افراد مشکوك و غیر مطمئن پرهیز کنید.

قاچاق انسان

قاچاق انسان یکی دیگر از نکات امنیتی کشور ترکیه است که باید مد نظر داشته باشید.  بدلیل موقعیت جغرافیائی شهر، استانبول یکی از مراکز فعالیت غیر قانونی قاچاق انسان به اروپا بوده هرچند بعلت برخورد شدید مقامات ذیربط این کشور با این پدیده این امر کاهش یافته، لیکن این باندها ضمن ارتباط با عوامل غیر قانونی در کشورها دیگر( از جمله کشورمان) اقدام به دریافت مبالغ هنگفتی پول بدون ارائه رسید و مدرکی نموده و بدون هیچ فعالیتی براي افراد فریب خورده آنها را بدون پشتوانه در استانبول رها میکنند. توصیه می شود قبل از هرگونه اقدامی در این خصوص با مقامات و مراجع قانونی ذیربط مشورت نمایید.

 

 

افراد ناشناس

 نظر به تردد تعداد زیادي از ایرانیان به ترکیه و با توجه به اینکه افراد خلاف کار در پوشش دوست ، هموطن یا افرادي که نسبت به سرمایه گذاري ، تدارك روادید کار، اعزام جوانان به اروپا و … در اتوبوس یا اماکنی که ایرانیان حضور یا اشتغال دارند مراجعه و اقدام به فریب افراد می نمایند. توصیه میشود از اعتماد به افراد ناشناس و غیر مطمئن ، خودداري کنید، حتی اگر پیشنهاد مساعدت به شما را داشته باشند.

اخاذی

با توجه به جاذبه شهرهاي توریستی ممکن است افرادي شما را به اماکن تفریحی ، نوشیدن چاي و قهوه و .. دعوت کنند که در موارد متعددي دامی براي اخاذي از افراد بوده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *