وبلاگ - آخرین اخبار
برای سفر زمینی به ترکیه روش ها و راه های زیادی وجود دارد. در این مقاله سعی داریم شما را با امکانات مسیر ، مخارج . مسافت هر کدام از این روش ها آشنا کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را گرفته و بهترین راه را انتخاب کنید . اگر چه پیشنهاد توران برای داشتن سفری لذت بخش و با هزینه ای کمتر ، سفر زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس است.

سفر زمینی به استانبول با اتوبوس

هر ساله تعداد مسافرینی که با اتوبوس به استانبول سفر میکنند افزایش پیدا می کند چرا که بسیار راحت میتوانید با یک اتوبوس مستقیم به استانبول بروید. برای سفر به ترکیه با اتوبوس فقط کافیست به تهران یا تبریز سفر کنید و بلیط اتوبوس تهیه کنید. قیمت بلیط اتوبوس اگر از مبدا تهران به سمت استانبول حرکت کنید، برای هر نفر مبلغی حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است. بلیط اتوبوس را می توانید از پایانه های آزادی غرب و بیهقی در آرژانتین تهیه کنید.  قیمت بلیط اتوبوس اگر از مبدا تبریز به سمت استانبول حرکت کنید، برای هر نفر مبلغی حدود ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است. بلیط این اتوبوس ها را نیز می توانید از پایانه مرکزی تهیه کنید. قیمت اتوبوس ها از مقصد تهران به دلیل مسافران بیشتر ثبات بیشتری دارد و تا حدودی ارزان تر است.

سفر زمینی به استانبول با قطار

یکی دیگر از روش های سفر زمینی به ترکیه، سفر با قطار است. این سفر ۷۰ ساعت طول می کشد و می توانید از تهران به آنکارا و از تبریز به وان سفر کنید و سپس با اتوبوس های موجود در این دو شهر و یا ماشین های شخصی خود را به استانبول برسانید. با وجود مسافت زیاد اما مناظر زیبایی در طی مسیر مشاهده خواهید کرد که خستگی سفر را حس نکنید . سفر به ترکیه از مبدا تبریز زمان و مسافت کم تری را دارد.

سفر زمینی به استانبول با ماشین شخصی

اگر تصمیم بگیرید که با ماشین شخصی خودتان به ترکیه سفر کنید این سفر قطعا یکی از به یاد ماندنی ترین سفر های زندگی تان خواهد شد . چرا که مرز های کشور ترکیه با مرز های کشور ما فاصله چندانی ندارد و جاده ای که شما از آن عبور می کنید کوهستانی و سرشار از کوه و دره و درخت و فضای سرسبز است. در ادامه به شما خواهیم گفت که اگر قصد سفر با ماشین شخصی خود به ترکیه را داشته باشید چه مواردی را باید انجام بدهید و چه نکاتی را باید بدانید.قبل از هر چیزی شما باید اطلاعات کافی در مورد مرز های زمینی ایران و ترکیه داشته باشید تا بتوانید بهترین مسیر از نظر راحتی، نزدیکی و امنیت را انتخاب کنید.
مرز بازرگان 
مرز بازرگان در فاصله ۲۹۰ کیلومتری از تبریز قرار دارد. پس از گذراندن شهر های مرند و ماکو به بازرگان خواهید رسید که با شهر گوربولاغ ترکیه هم مرز است. سپس برای رسیدن به استانبول باید از ۸ شهر بگذرید و حدود ۱۵۴۰ کیلومتر رانندگی کنید. سفر به ترکیه از مرز بازرگان مورد علاقه ی بسیاری از مسافران است و اکثر مسافر ها این مسیر را برای سفر خود انتخاب می کنند چرا که در طی سفر با مناظر طبیعی و سرسبز و هم چنین ساحل و دریا مواجه می شوید و خستگی سفر را فراموش کرده و شاید مسیر بیش تر از مقصد برایتان جذاب تر و خاطره بر انگیز تر باشد. اگر مبدا حرکت شما از تهران باشد حدود ۲۵ الی ۲۷ ساعت باید رانندگی کنید .مرز بازرگان به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می کند و در هر ساعتی از شب و روز که به مرز برسید می توانید اقدامات لازم جهت خروج از کشور را انجام دهید. برای پرداخت عوارض خروج از کشور نیز می توانید به سامانه پرداخت عوارض خروج از کشور مراجعه کنید.
مرز رازی 
انتخاب بعدی مسافران برای سفر زمینی به ترکیه، مرز رازی است. این مرز در ۶۵ کیلومتری شهر خوی در آذربایجان غربی قرار دارد و از مزیت های این مرز می توان به نزدیکی آن به شهر وان ترکیه اشاره کرد که تنها ۹۰ کیلومتر و حدود ۲ ساعت فاصله وجود دارد. هم چنین قیمت بنزین در ترکیه گران است و شما در مرز بازرگان مجبور به تهیه بنزین در ترکیه هستید اما غالب سفر از طریق مرز رازی، داخل مرز ایران است و شما هزینه ی کم تری بابت تهیه بنزین می پردازید.
برای سفر از طریق مرز رازی سه راه وجود دارد که این راه ها تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند و تنها تا ۱۰۰ کیلومتر از یک دیگر تفاوت دارند. راه اول مسافت کم تری از دو راه دیگر دارد و پس از رسیدن به شهر دوغلو بایزید طبق نقشه باید خود را به استانبول برسانید. به طور کلی در هر سه راه حدود ۱۸۲۷ کیلومتر را باید از مرز رازی تا استانبول طی کنید و اگر از ترهان حرکت کرده باشید باید بین ۲۵ تا ۲۷ ساعت رانندگی کنید. ساعت کاری مرز رازی از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر در نیمه اول سال و ساعت ۹:۳۰ تا ۴:۳۰ بعد از ظهر ( به وقت ایران ) در نیمه دوم سال است. اتوبوس ها و تریلر ها نیز حق عبور از این مرز را ندارند.
مرز سرو SERO
مرز سرو آخرین مرز زمینی ایران و ترکیه است که در ۶۰ کیلومتری شهر ارومیه قرار دارد. به دلیل نزدیکی به کوهستان های برفی و روزهای سرد در فصل زمستان، آماده کردن ماشین برای سرما و برف واجب است. از مرز سرو تا استانبول نیز حدود ۱۹۴۰ کیلومتر مسافت وجود دارد و از تهران تا استانبول حدود ۲۷ تا ۲۹ ساعت باید رانندگی کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *