وبلاگ - آخرین اخبار
حمل و نقل در آنکارا

حمل و نقل در آنکارا چگونه است ؟

با توران پارس همراه باشید تا وسایل نقلیه در شهر آنکارا را برای شما توضیح دهیم:

 تاکسی

 همه ی شهرهای ترکیه، تاکسی های زرد رنگ دارند و رویشان هم بزرگ نوشته شده تاکسی. مبلغ کرایه را تاکسی متر مشخص می کند : حدود ١٠٠٠ تومان ورودی و کمی کمتر هم برای هر کیلومتر. جالب این جاست که شبها کرایه ها بالا نمی رود.

مترو

مترو یکی دیگر از وسایل نقلیه در شهر آنکارا است . متروی آنکارا دو خط دارد. یکی از کیزیای در شمال غربی شروع می شود، از اولوس می گذرد و تا باتیکنت می رود؛ خط دیگر هم از ایستگاه آشتی در غرب شهر راه می افتد و بعد از گذشتن از کیزیای و مالتپه، به دیکیموی در شرق شهر می رسد. محل تقاطع این دو خط در ایستگاه کیزیای است. بلیتهای الکترونیکی که به همراه نقشه ی راه ها در ایستگاه های مترو به فروش می رسند، در اتوبوس ها هم قابل استفاده اند. متروی آنکارا، از ٦ صبح تا ١٢ شب کار میکند.

 اتوبوس

 اگر چه اتوبوس های آنکارا ارزان تمام می شوند، در عوض در ساعات پر رفت و آمد، خیلی شلوغند. در آنکارا دو مدل اتوبوس هست: یک مدل اسمش اتوبوس بلدی هاست و شهرداری اداره اش می کند و ماشین هایش قرمز، آبی یا سورمه ای اند؛ مدل دیگر را شرکتهای خصوصی اداره میکنند و سبز یا آبی هستند. اتوبوس های خصوصی، به جای بلیت ازمسافران پول می گیرند.

  دولموش

 دولموش سرویس ویژه ای است، که تنها در ترکیه پیدا میشود. این وسیله ی حمل و نقل که می تواند ماشین یا مینی بوس باشد، در مسیرهای معینی حرکت میکند. کرایه ی هر مسافر، به مسافت طی شده بستگی دارد و مسافران میتوانند در طول مسیر هرجا که می خواهند، پیاده شوند. برای پیاده شدن، کافی است که بگویید: اینج کوار، یعنی کسی اینجا پیاده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *