وبلاگ - آخرین اخبار
موزه آناتولی

آنکارا به علت داشتن موزه های گوناگون، به شهر موزه ها معروف شده است. ما قصد داریم در اینجا به بررسی بهترین موزه های آنکارا بپردازیم و اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم تا در طول سفرتان به این شهر، این مکان های دیدنی را از دست ندهید.

آرامگاه آتاتورک آنکارا ( آنتی کبیر)

این موزه از چهار قسمت اصلی پارک صلح، تالار افتخار، تشریفات پلازا و جاده ی شرها که در ۹ سال درست شده است. موزه آتاتورک اصلی ترین جاذبه گردشگری فرهنگی و سیاسی آنکارا به شمار می رود که طراحی خیلی خاصی را در خود قرار داده است.
تالار تشریقات این موزه دیدنی، همه ی آنها از آثار به جای مانده آتاتورک قرار داده شده و همه ی عکس ها، کتاب ها، وسایل شخصی و هدیه های ا ارزش روسای جمهور و سفرای خارجی می باشد.
نزدیکی به ایستگاه های مترو کیزیلای و تاندوغان و یکی از مناسب ترین دسترسی ها به این موزه محسوب می شود که باعث شده یکی از موزه های اصلی آنکارا به شمار رود.
آدرس این موزه: آنکارا، خیابان آکدنیز، موزه و آرامگاه آتاتورک
ساعات دید و بازدید: همه ی روزهای هفته به غیر از دوشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷
هزینه ی ورودی: ده لیر

موزه اتاتورک

موزه تمدن آناتولی آنکارا

از دیگر موزه هایی که مهم ترین جاذبه ی گردشگری و توریستی این شهر به شمار می رود، موزه ی تاریخ و تمدن آناتولی می باشد. این محیط بسیار زیبا را به معنی واقعی کلمه می توان، کتاب تمام نمای تاریخ محسوب کرد.
این موزه ، از زمان های گذشته سنگی و نوسنگی چند ۱۰ هزار ساله گرفته تا آثار کلاسیک یونایی و رومی، میزبان بالاترین آثار از تمدن های گذشته آناتولی می باشد.
بسیاری از آثار این موزه، حاصل کشفیات و حفاری هایی می باشد که در زمینه ی آناتولی و آسیای صغیر صورت گرفته است.
طراحی این مکان زیبا یکی از خصوصیات جالب این موزه محسوب می شود که با قدمتی بیش از ۵۰۰ سال و با معماری سبک عثمانی، خودش را تا به الان نگه داشته است.
آدرس موزه تمدن آناتولی: آنکارا، خیابان گزجو سوکاک
ساعات دید و بازدید: ۸:۳۰ الی ۱۸:۱۵
هزینه ورود به موزه: ۱۵ لیر

موزه آناتولی

موزه جنگ استقلال

می توانید تاریخ دوران جنگ را در این موزه مشاهده کنید. یکی دیگر از مناسب ترین موزه های آنکارا که رخداد جنگ استقلال در ۹۸سال را با تصاویر و مجسمه هایش در معرض نمایش قرار داده و مومیایی رئیس جمهورهای گذشته ترکیه را در خود جای داده است.
این موزه، به یکی از اصلی ترین مکان های شهر آنکارا با تاریخ غنی شهرت پیدا کرده است.
این مکان اول با هدف استقرار کمیته حزب درست شده بود اما پیش از کامل شدن به مرکز اجرای همایش های ملی ترکیه تغییر پیدا داد.
بنا بر این، این ساختمان کاربری های گوناگونی دارد، این محیط محل استقرار مجلس کبیر ترکیه شد، دفتر اصلی حزب جمهوری خواه مردمی، مدرسه علوم حقوقی و موزه مجلس کبیر ترکیه را در زمان های گوناگون در خود جای داد اما در نتیجه…
سال ۱۹۸۱ بعد از بازسازی های لازم، در آخر این مکان به عنوان موزه جنگ استقلال در لیست موزه های آنکارا قرار گرفت؛ موزه ای که به یکی از اثرگذارترین جاذبه های گردشگری آنکارا تغییر پیدا کرده است.
ساعت دید و بازدید از موزه: نه صبح تا ۵:۳۰ عصر و در روزهای یکشنبه ها این موزه تعطیل می باشد
آدرس این موزه: آنکارا، خیابان کام هاری، اولاس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *