یکی از راه های دیگر مهاجرت ,مهاجرت از طریق ویزای ورزشی است میباشد.ورزش در ترکیه از جایگاه مناسبی برخوردار است چرا که اهداف اصلي سياست ورزش دولت ، افزايش تعداد ورزشكاران ، كسب موفقيتهاي بين المللي و آماده نمودن محيط ورزشي مناسب جهت ترغيب افراد به منظور روي آوردن به فعاليتهاي ورزشي مي باشد.ارشته های ورزشی محبوب در ترکیه شامل:
فوتبال : از زمان اوایل جمهوری ،در دولت ترکیه با توجه به اینکه همیشه محبوب ترین ورزش فوتبال بوده در عین حال در حلقه سرمایه گذاری هم بوده. سرمايه گذاري ها در طول سال ها ادامه داشته و فوتبال به صنعت عظيم امروزي تبديل شده است. به عبارت دیگر ، صنعت فوتبال و تسلط آن در ترکیه نتیجه سیاستی است که حمایت بی وقفه را ارائه می دهد.باشگاه های فوتبال در استامبل از شرایط خوبی برخوردار هستن .برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک های زیر مراجعه کنند:

http://en.psgsoccerschoolturkey.com

https://www.braziliansoccerschools.com.tr

http://bjk.com.tr/tr

http://fcbescola.fcbarcelona.com/istanbul/en

http://www.fenerbahcesporokullari.com

اقامت از طریق ورزش ترکیه

وزنه برداری: وزنه برداری ترکیه در کارنامه خود قهرمانی وکسب مدال طلا را در المپیک دارد .در این رشته ورشکارانی نامی همچون نعیم سلیمان اوغلوهلیل موتلو دارنه مدال 3 مدال طلا در 3 المپیک هستند همچین ترکیه دارنه رکورد در مسابقات جهانی وزنه برداری بانوان میباشد

اقامت ورزشی ترکیه
قایقرانی : ترکیه دارای چهار مرز دریایی است پس تعجب اور نیست که یکی از ورزش های محبوب در این کشور قایقرانی باشد.
دو و میدانی: در رشته دو میدانی ترکیه دارنده رکور جهانی در دو 1500 توسط سوریا ایهان در سال 2003 میباشد
فرمول یک: پس از تاسیس فدراسیون اتومبیل درترکیه , ترکیه یکی از میزبان‌های مسابقات فرمول یک شد. یکی از افتخار اورنده ترین راننده های فرمول یک در ترکیه جاسون تاهینجی اوغلو است.
ورزش موتور: در سال 1991 همزمان با تاسیس فدراسیون اتومبیل در ترکیه ,فدراسیون متور سواری هم تاسیس شد. ترکیه یکی از۱۷ کشور در فرمول یک گراندپریس است . کنین صوفی اوغلی یکی از قهرمانان درخشنده این رشته در سال 2005 است.
والیبال: در ترکیه ولیبال بعد فوتبال در جایگاه دوم از محبوب ترین ورزش های ترکیه قرار دارد
بسکتبال: بسکتبال ترکیه درسال های اخیر مورد استقبال قرار گرفته است و از افتخاراتی که تیم ملی ترکیه در این رشته دارد میتوان به نایب قرمانی انها در جام جهانی سال 2010 با شکست در برابر تیم امریکا اشاره کرد.

اقامت ورزشی ترکیه

از مهمترین باشگاه های ترکیه میتوان به

گالاتاساراي ( Galatasaray ) ،فنرباخچه ( Fenerbahce ) ،بشيكتاش (Besiktas ) ،ولكر( Ulker ) ، آرچليك (Arcelik ) اشاره کرد.

  • ویزای موقت ورزشی به دسته از افراد یا تیمی تعلق میگیرد که قصد شرکت در رویدادی مهم ورزشی از سمت ارگانی ورزشی دارند.معمولا اعتبار این نوع از ویزا 3 ماه میباشد.
    ویزای دایم ورزشی به افرادی تعلق میگیرد که یک دست اورد بزرگ در زمینه ورزشی و زمینه بین المللی دارا هستند.همچنین به افرادی که از سمت تیم ملی کشور مربوطه واجد شرایت میباشند و از شخص دعوت به پیوستن ان تیم میشود تعلق میگیرد.
  • مواردی که باید به ان توجه کند این است فرد برای دریافت ویزای ورزشی موقت باید بتواند افسر مهاجرت را قانع کند که پس از ورود به خاک کشور جدید همچنان فعالیت ورزشی خودرا ادامه خواهد داد
  • از مدارک و شرایط لازمه گرفتن ویزای ورزشی میتوان به داشتن مدال و افتخارات اسیایی و جهانی اشاره کرد و به طور کلی فرد باید رزومه ورزشی قوی داشته باشد.

سوالات متداول

برای دریافت ویزای ورزشی چطور اقدام کنم؟!

تمامی جوایز، افتخارات و مدارج ورزشی، تصاویر از مسابقات و کسب مقامات خود را برای ما میفرستید و بعد از هزینه قرارداد معرفی شما به فدراسیون و مجموعه های ورزشی ترکیه آغاز می شود.

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *