وبلاگ - آخرین اخبار
تجارت در ترکیه

 اجراي قانون و برقراري امنيت ملي را در وهلة اول پليس ملي در نواحي شهري و ژاندارمري در نواحي روستايي بر عهده دارند ؛ با اين وجود ، در مناطقي كه در شرايط اضطراري يا حكومت نظامي قرار دارند ، ژاندارمري زير نظر ارتش اقدام مي نمايد. پليس ملي مسلح بوده ، در نحوه كنش و واكنش در شرايط متفاوت صاحب اختيار است. پليس تركيه به دليل رفتار خشونت بار با افراد دستگير شده براي گرفتن اعتراف يا اطلاعات در زمان بازداشت يا بازجويي ، همواره در مظان اتهام قرار داشته است؛ دولت در همين رابطه برنامه هايي آموزشي را در جهت رعايت حقوق بشر براي پليس به اجرا در آورده است.ژاندارم ها نيز به جهت رفتار خشونت بارشان هم چون پليس ها مورد اتهام هستند.

تركيه در سال ۱۹۲۶ در امور كيفري پيروي از شرع اسلامي را كنار گذاشته و قوانين كيفري ايتاليا را اقتباس نمود. جرايم جدي اين كشور شامل جنايت از پيش طراحي شده ، دزدي ، آتش سوزي عمدي ، دزدي مسلحانه ، سوء استفاده از اموال دولتي ، گواهي دروغ و تجاوز ميشود.

سخنراني سياسي توهين آميز به رئيس جمهور ، ارتش و مجلس جرم اعلام شده است. قانون ضد ترور هرگونه تبليغ شفاهي يا نوشتاري ، همايش و راه پيمايي را با هدف آسيب زدن به اتحاد ملي جرم شناخته است. مجازات مرگ براي جرمهاي جدي بر ضد كشور و قتل از پيش طراحي شده به اجرا درمي آيد ، اما از سال ۱۹۸۴ به اين سو هيچ اعدامي صورت نگرفته است. محكوميت به يكي از جرمهاي جدي مي تواند فرد را از داشتن حقوق اجتماعي ، رأي دادن و داشتن شغل هاي مهم محروم سازد. داشتن حقوق اجتماعي ، رأي دادن و داشتن شغل هاي مهم محروم سازد. وقوع جرمهاي عادي در مقايسه با ديگر كشورهاي خاورميانه كمتر اتفاق مي افتد. رايجترين جرائمي كه در سال ۱۹۹۱ به زنداني شدن مجرمان انجاميد عبارت بودند از جرم هايي بر ضد حق مالكيت ( ۸۳۶۰ )، جرم هايي بر ضد افراد ( ۵۸۷۹ ) و جرمهاي برهم زننده آسايش عمومي و نظم خانواده ( ۲۶۸۱ ).

هرساله شمار نامشخصي از مردم به دليل ارتكاب جرم هاي مرتبط با انديشه و فعاليت غيرقانوني سياسي ، مانند جانب داري از تشكيل حكومت اسلامي يا حقوق فرهنگي براي يك اقليت نژادي زنداني مي شوند. نيروهاي امنيتي تركيه افزون بر خطر ناسيوناليسم كردي ، نگران مسائلي هم چون سوداگري مواد مخدر نيز هستند چرا كه تركيه يكي از مسيرهاي انتقال مواد مخدر از پاكستان، افغانستان و ايران به اروپا است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *