وبلاگ - آخرین اخبار
شهر بالن ها ترکیه

بالن سواری در کاپادوکیا، تجربه ای به یاد ماندنی

کاپادوکیا اسم مکانیست در کشور ترکیه که با منظره ی جالب آتشفشانی اش، شهر زیر زمینی که در یک هزار سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده است و خانقاه های غار مانندش شناخته می شود. این منطقه همین طور به دلیل بالن سواری هایش هم معروف شده است، در هر روزی از سال که به کاپادوکیا بروید می توانید آسمان های آن را پر از بالن های رنگارنگ بزرگ مشاهده کنید. افراد بسیاری در جهان وجود دارند که تمایل دارند به این شهر سفر کنند تا یک تجربه ی بالن سواری عالی داشته باشند. در ادامه از بالن سواری در کاپادوکیا بیشتر برای شما خواهیم گفت همراه توران پارس باشید.
ترکیه به عنوان یک کشور توریستی، تفریحات بسیاری برای لذت بردن دارد. یکی از شهرهای خوب این کشور، کاپادوکیا است که علاوه بر دیدنی های بسیارش، تفریحی که این شهر را معروف کرده و تجربه ای که در آن برای هر کسی فراموش نشدنی است، بالن سواری می باشد. در این شهر، شرکت های گوناگونی بالن سواری را اجرا می کنند، که فرق آن ها در قیمت آنها می باشد و هر چه شرکت بهتر باشد، هزینه ی بالن سواری در آن بیشتر است.

شهر بالن ها در ترکیه

مناسب ترین موقع برای بالن سواری در کاپادوکیا

مناسب ترین زمان بالن سواری در این شهر، ماه آپریل تا اکتبر می باشد که آسمان کاملا صاف و شفاف است و باد ملایمی می وزد، البته بعضی از شرکت ها، در فصل زمستان هم در صورتیکه هوا خوب باشد، پرواز در آسمان دارند. همان طور که در جریان هستید در بعضی از روزهای سال بالن سواری رایج می باشد برای مثال در سال ۲۰۱۴، از ۳۶۵ روز سال، ۳۱۹ روز هوا برای این کار مناسب بود و تقریباً صد بالن این شهر، قادرند ۲۷۷۷۵ پرواز کنند و حدود نیم میلیون توریست را بر فراز آسمان این شهر زیبا به آسمان ببرند.
در ماه زمستان هم حداقل نصف روزها برای این کار مناسب است و بدترین موقعی که ممکن است کنسلی پروازتان زیاد باشد، ماه های ژانویه و فوریه می باشد. به یاد داشته باشید همواره نخستین پرواز در روز، مناسب ترین پرواز است پس چنان چه خواستید این تفریح را تجربه کنید، تلاش کنید در اول روز باشد.

در کاپادوکیا آیا بالن سواری امن است؟

به تمامی شرکت های اجرا کننده ی بالن سواری، گواهینامه داده شده است و مجریان آن می بایست کامل دوره های آموزشی را پشت سر بگذارند و از سلامت کافی برخوردار باشند. البته به یاد داشته باشید بالن سواری در این شهر تفریح خیلی امنی است ولی هنوز هم ریسک های خود را دارد. به طور حتم هیج شرکت برگزار کننده ای دوست ندارد تا برای مسافران خود حادثه ای رخ دهد ولی در هر صورت مثل هر جای دیگری در جهان سیستم، کاملا بی عیب و نقص نیست. ولی حادثه ها کاملا غیر منتظره می باشند و حتی احتمال دارد برای بهترین شرکت در بهترین هوا و با بهترین تجهیزات هم اتفاق بیفتد.

بالن سواری در کاپادوکیا، تجربه ای به یاد ماندنی

آیا بالن سواری ارزش هزینه کردن را دارد؟

همان طور که در جریان هستید بالن سواری تفریح ارزانی نیست ولی آن چنان خوب هست که بتواند یک خاطره ی به یاد ماندنی را برای همیشه در ذهنتان ایجاد کند. پس توصیه می کنیم در صورت سفر به ترکیه، حتما شهر زیبای کاپادوکیا را ببینید و این تفریح هیجان انگیز را انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *