وبلاگ - آخرین اخبار

چراغ‌ های موزاییکی ترکی

یکی از معروف ترین سوغاتی های آنکارا چراغهای موزاییکی ترکی هستند که اگر به بازارهای آنکارا بروید آنها را به وفور خواهید دید. این چراغ ها که از جنس سرامیک هستند.این چراغ‌ های تزئینی با شیشه و انواع فلزات مثل برنج و در نهایت ظرافت و دقت ساخته و تهیه می‌ شوند. از کاربردهای  این چراغ‌ ها علاوه بر ایجاد روشنایی ، می توان به تزیین منزل و ایجاد محیطی جالب و رنگارنگ نیز اشاره کرد . اغلب کافه های آنکارا دارای همچیین چراغ هایی هستند.

راحت الحلقوم

راحلت الحلقوم یکی از معروف ترین شیرین ها و سوغاتی های آنکارا و ترکیه می باشد. راحلت الحلقوم در همه جای آنکارا  و ترکیه با طعم ‌های مختلف به فروش می ‌رسد.

قهوه ترک

قهوه ی ترک در میان گردشگران ایرانی به عنوان معروف ترین سوغات آنکارا می باشد . این قهوه ، نوشیدنی غلیظ از قهوه و با طعمی خاص است که بسیاری از افراد و گردشگران آن را دوست دارند و خواهان خرید آن هستند.

نظر قربانی

نظر قربانی یکی از شناخته ترین سوغات آنکار است که توجه گردشگران را به خود جلب می کند . نظر قربانی معادل چشم زخم فارسی است. مردم ترکیه به چشم زخم بسیار اعتقاد دارند و این اعتقاد مربوط به طبقه خاصی نیست حتی در بین ثروتمندان آنها هم نظر قربانی کاربرد دارد . هر جای ترکیه بروید نظر قربانی خواهید یافت . نظر قربانی در هر فروشگاهی در آنکارا و در همه بازارچه‌ های محلی پیدا می ‌شود. با این که می دانید اما یادتان باشد که اصل نظر قربانی‌ ها شیشه های آبی ‌رنگی هستند که در وسطشان یک نقش سفیدی چشم کشیده شده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *