وبلاگ - آخرین اخبار

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه را می توان سواحل زیبای این کشور دانست. سواحل زیبای ترکیه برای پیاده روی بسیار خوب هستند و شما می توانید در کنار خانواده ی خود به گردش و لذت بردن در این سواحل بپردازید.

موقعیت خارق العاده ترکیه

ترکیه کشوری با چهار دریا که با اسم رسمی آن جمهوری ترکیه است .کشوری اوراسیایی که قسمت زیادی از آن یعنی آسیای کوچک یا آناتولی در منطقه خاورمیانه قرار دارد و علاوه بر این قسمت کوچکی که تراکیه نامیده می شود در در جنوب شرق اروپا در بالکان است.

ترکیه کشوری با چهار دریا، یکی از کشورهای همسایه ماست که از جانب شرق با کشورمان و جمهوری آذربایجان، گرجستان و ارمنستان، هم در جنوب شرقی با عراق و سوریه و در بخش اروپایی خود با بلغارستان و یونان مرز مشترک دارد. علاوه بر آن این کشور با دریای سیاه و دو دریای کوچک اژه و مرمره و نیز دریای مدیترانه مرز آبی دارد. ترکیه دارای اقلیم کوهستانی و بسیار پرباران است و از نظر ظاهر شبیه یک مستطیل است.

با توجه موقعیت جغرافیایی ترکیه کشوری با چهار دریا و قرار گرفتن این کشوردر منطقه ای حساس سبب شده نقش راهبردی در منطقه ایفا کند و از این منظر از موقعیت خوبی منتفع باشد. آب و هوای ترکیه کشوری با چهار دریا جلگه‌ای و مناسب است و بواسطه اماکن آفاق پویی متنوع و زیاد آن یکی از قطب های گردش جهانگردی بویژه برای ایرانیان است.

پیشنهادی توران پارس: صنعت گردشگری چه نقشی در اقتصاد تركیه دارد؟

به نظر افراد زیادی یکی از عجیب ترین کشورهای جهان، کشور ترکیه است. این کشور وسیع، از غرب تا شرق‌اش آنقدر تنوع، جاذبه و وصله زینت دارد که اگر بخواهید هر ماه هم سفری به آن داشته باشید، باز هم جای جدیدی را پیش روی خود خواهید دید.

شهر ساحلی ترابزون

یکی از این شهرهایی که اگر عکس هایش را ببینید، هرگز فکر نمی کنید که در اینجا باشد، ترابزون ترکیه است. این شهر در کنار دریای سیاه قرار گرفته است. طبیعت بی نظیر ترابزون ترکیه یکی از جاذبه های اصلی آن محسوب می شود. خانه هایی که در کنار آب قرار گرفته اند، کوهستان های طراوت که اطراف شهر را پوشانده اند و هر چیزی که از یک فضای طبیعی فوق العاده در ذهنتان تجسم کنید را در این شهر می بینید. در ابتدا جاذبه های شهری برای شما دیدنی است بعد از آن دیدنی هایی مثل استادیوم، جاده های ساحلی و … را نگاه می کنید. اما هرچه جلوتر می رویم، طراوت این شهر بیشتر می شود. آبشارهای حیرت انگیز و صخره هایی که در ادامه برایتان نمایش داده می شود، حال و هوایتان را عوض خواهند کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *