وبلاگ - آخرین اخبار
سفر ارزان به ترکیه

همه ی مردم با هر بودجه ای که دارند می توانند سفر کنند. اینکه شما چه انتظاری از سفر کردن دارید و تمایل به انجام چه کارهایی را در سفر خود را دارید، می تواند روی هزینه های سفرتان اثر گذار باشد. با این حال کشور ترکیه به علت اینکه در بین ۲ قاره آسیا و اروپا و البته نزدیکی به آفریقا می باشد از همه ی کشورهای جهان، توریست جذب می کند. تاریخ فوق العاده این کشور به همراه جاذبه های گوناگونی که دارد هم در این موضوع تاثیر بسیاری زیادی دارد. ولی ارزان ترین سفر ترکیه چه سفرهایی هستند؟ بسیاری از گردشگرانی که تا به حال به ترکیه رفته اند به سایر مسافران پیشنهاد می کنند که حتما از یک سری جاذبه های ترکیه دیدن کنند. حتی توصیه می شود که در برخی از کارها شرکت نمایند. با توران پارس باشید تا ارزان ترین سفر ترکیه به شما معرفی کنیم و البته که به دنبال جاذبه های این کشور و دیدنی های ترکیه هم خواهیم رفت.

چه کارهایی را باید در سفر ترکیه انجام داد؟

سفر به کاپادوکیه و دیدن سنگ ها و صخره های دودکش مثل و اعجاب آور این منطقه احتمالا آرزوی خیلی از عکاسان و توریستان باشد. جاذبه هایی که در این اینجا منتظر شماست، باور نکردنی است و حتما می بایست خودتان آنها را ببینید. چنان که به ازمیر و کوش آداسی رفته باشید، بناها و آمفی تئاترهای باستانی رومی جهانی دیگری را در این کشور به شما نشان خواهد داد که خیلی متفاوت از بناهای دوره عثمانی و آن چه در حال حاضر هست، خواهد بود. حتی استانبول هم با تراموای قرمز رنگ خیابان استقلال یا غروب دل انگیز در کنار تنگه بسفر یا دریایش مکان هایی هستند که هر گردشگری برای یک بار هم که شده آرزوی دیدن آن را دارد.

خریداری پرواز چارتری به ترکیه

به هر کجا و هر شهر ترکیه که تمایل داشته باشید سفر کنید و چنان چه پرواز و سفر هوایی را انتخاب کرده اید، مناسب ترین روش برای گرفتن ارزان ترین سفر ترکیه رفتن به سراغ پروازهای چارتری می باشد. هر مسافری می داند که پروازهای چارتری هزینه های بلیط ارزان تری نسبت به پرواز سیستمی دارد. برای خرید بلیط هواپیما ترکیه می بایست همه ی مدارک خود را آماده کنید. چمدان خود را بسته باشید و لوازم سفر را آماده کرده باشید.
باید زمان سفر خود را بدانید و در آخر بعد از خرید بلیط چارتری استانبول یا هر شهر دیگری در ترکیه، وارد فرودگاه شوید. اگرچه این نوع پروازها، احتیاج به آمادگی دارند ولی به مسافران این اجازه را خواهند داد تا هزینه بلیط هواپیمای ترکیه خود را حتی تا نیم بها کاهش دهند و به این شکل سفری به صرفه برای ترکیه را تجربه خواهند کرد.

هزینه ی سفر زمینی کمتر از سفرهای هوایی به ترکیه است

به علت همسایگی ترکیه با ایران و داشتن مرز مشترک به همراه آسانی در گرفتن ویزای ترکیه ، سفر زمینی به این کشور، یکی از راهها برای داشتن ارزان ترین سفر  به کشور ترکیه می باشد. شما می توانید با ماشین سواری خود از مرز ترکیه وارد این کشور شده و با وسیله شخصی جاده های جنوبی آن را که از کنار دریا میگذرد به سفر خود انتخاب کنید. افرادی که با وسیله نقلیه شخصی اقدام به سفر به کشور ترکیه می کنند، آزادی عمل زیادتری در سفر دارند و می توانید به مشاهده جاذبه ها در این کشور بروند که کمتر گردشگر ایرانی از آن دیدن کرده است. کشور پهناور و زیبای ترکیه در نزدیکی مرزهای ایران آثار تاریخی آشوری ها و سایر اقوام پیش از تاریخ زیادی در خود دارد که شما را شگفت زده خواهد کرد.
در صورتی که جاده جنوبی ترکیه را انتخاب نمایید، می توانید از شهرهایی مثل آنتالیا، الیمپوس، فتیه، مارماریس، بدروم و خیلی دیگر عبور کنید و بدون هیچ محدودیتی از تمام جاذبه های ترکیه مثل سواحلی با دریای فیروزه ای مارماریس و دریای اژه یا ویرانه های افسوس دیدن کنید. هر چند که انتخاب وسیله نقلیه شخصی، ارزان ترین سفر ترکیه را برای شما فراهم خواهد کرد ولی باید بتوانید خود را با همه ی شرایط این نوع سفرها وقف دهید.
حتی می توانید مسیر سفر خود را از شهر فتیه به طرف حوضچه های آب معدنی پاموکاله پیش بگیرید و از جذاب ترین جاذبه های دنیا در ترکیه دیدن کنید. هر چند که ورودی پاموکاله و شنا در آن، ارزان نیست ولی به صرفه و تجربه ای به یاد ماندنی برای شما رقم خواهد زد.

سفر زمینی به ترکیه

مناسب ترین زمان برای شما فصل سفرهای ارزان به ترکیه می باشد

ترکیه یکی از کشورهایی به شمار می رود که هر موقع از سال چنان چه برای تور ترکیه اقدام نمایید، پشیمان نمی شوید. مناسب ترین زمان سفر به ترکیه برای هر شخصی متفاوت است. بسته به سلیقه و آن چه که از سفر به ترکیه انتظار دارید، می توانید زمان سفر را مشخص کنید. با این حال، به دنبال این هستید که ارزان ترین سفر ترکیه را برای خود رقم بزنید، توصیه می کنم تا در تاریخ هایی که تعداد سفرها و مسافران کاهش می یابد به این کشور سفر کنید.
کسانی که در پاییز به ترکیه سفر می کنند هنوز می توانند از تفریحات ساحلی و کنار دریا لذت ببرند، در عین حال که هزینه های سفر به ترکیه ارزان تری را پرداخت می نمایند. هزینه های سفر به ترکیه که شامل خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و خرج و مخارج در طول سفر است، در ماه های پاییز و با سرد شدن هوا، کم می شوند.
چنان چه در پاییز، تمایل دارید مقصد متفاوت تری مثل کاپادوکیه را تجربه نمایید یا حتی به استانبول سفر کنید، قیمت های سفر کمتری به نسبت دیگر ماه های گرم سال پرداخت می کنید. هتل های کاپادوکیه ارزان تر است و البته به آسانی اتاق خود را برای رزرو پیدا می کنید. چرا که اتاق های خالی زیادتری برای رزرو هتل وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *