• نوع دانشگاه
 • شهر
 • رتبه
 • نحوه پذیرش
 • زبان تحصیل
 • شهریه دانشگاه
 • دولتی
 • کاپادوکیا
 • رتبه 160 ترکیه / رتبه 8740 جهان
 • قبولی در آزمون SAT یا YOS
 • ترکی / انگلیسی
 • رشته علوم سیاسی و مدیریت دولتی : 700 دلار
  رشته زبان و ادبیات انگلیسی : 700 دلار
  رشته گفتاردرمانی و درمانی : 700 دلار

معرفی دانشگاه کاپادوکیا ترکیه

دانشگاه کاپادوکیا یکی از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد که فعالیت خود را در سال 2006 میلادی در شهر کاپادوکیا ترکیه آغاز کرد. دانشگاه کاپادوکیا یکی از اولین دانشگاه ها و مراکز آموزشی تاسیس شده در این شهر می باشد که هدف خود را توسعه اقتصادی کشور ترکیه قرار داده است. دانشگاه دولتی کاپادوکیا دارای 5 موسسه تحقیقاتی، 4 دانشکده و 18 مدرسه حرفه ای می باشد. این دانشگاه با شرکت در برنامه های تبادل دانشجویی مانند اراسموس سعی در پیشرفت شخصی و حرفه ای دانشجویان داشته و مهارت های آن ها را از طریق امکان تحصیل در برترین دانشگاه های اروپایی و آمریکایی بهبود می بخشد. به طور کلی دانشگاه کاپادوکیا در تلاش است تا با افزایش کیفیت آموزشی و تحصیلی خود به یکی از دانشگاه های برتر در کشور ترکیه و جهان تبدیل شود.

آدرس دانشگاه Cappadocia

شهر کاپادوکیا

شاید برایتان جالب باشد که نام یکی از استان های مرکزی ترکیه، نوشهیر (کاپادوکیا ) می باشد که از جهات گوناگون با استان های آکساری، استان نیعده و استان قیصریه همسایه است. استان کاپادوکیا ترکیه به دلیل آب و هوای قاره ای خود دارای تابستان های گرم و زمستان های برفی و سرد می باشد. یکی از شهر های زیرزمینی و توریستی استان نوشهیر ، کاپادوکیا نام دارد که به عنوان یک شهر توریستی شناخته می شود و سالیانه گردشگران زیادی را به دلیل جذابیت ها گردشگری خود روانه می کند. از تفریحات بسیار معروف و دیدنی این شهر می توان به بالن سواری بر فراز تپه های تاریخی اشاره کرد. همچنین دره جن و پری، موزه فضای باز گورمه و دوره درونت از سایر مکان های تاریخی و دیدنی این شهر می باشند.

دانشکده ها

دانشکده بهداشت
رشته ها :
گفتار و زبان درمانی
فیزیوتراپی و توانبخشی
تغذیه و رژیم غذایی

دانشکده علوم انسانی
رشته ها :
روانشناسی
زبان و ادبیات انگلیسی
زبان و ادبیات ترکی
ترجمه و تفسیر انگلیسی

دانکشده اقتصاد و علوم اداری
رشته ها :
علوم سیاسی و روابط بین الملل
علوم سیاسی و مدیریت عمومی

دانشکده علوم کاربردی
رشته ها :
هنر آشپزی
تعمیر و نگهداری موتور-مکانیک هواپیما

مدارس حرفه ای

 هوا و فضا
خدمات اجتماعی
برنامه های حقوقی
آشپزی
معماری
گردشگری
رادیوتراپی
مراقبت از دهان و دندان
بیهوشی
پروتز دندان
فناوری جراحی
فیزیولوژی
فیزیوتراپی
پیراپزشکی
شنوایی سنجی
بینایی سنجی
آزمایشگاه پاتولوژی

نحوه ورود و ثبت نام در دانشگاه کاپادوکیا

دانشجویان خارجی و ایرانی برای دریافت پذیرش در دانشگاه کاپادوکیا موظف به شرکت در آزمون ورودی یوس این دانشگاه می باشند. سالیانه در چند مرحله آزمون یوس این دانشگاه برگزار شده و هزینه ثبت نام آن در هر یک از آزمون های ورودی 10 دلار می باشد. این آزمون 100 امتیاز داشته که جهت بررسی و سنجش دانش دانشجویان در دروسی چون ریاضی، هندسه و هوش برگزار می شود و فاقد نمره منفی است. زبان این آزمون ترکی، انگلیسی و عربی بوده و به مدت 2 سال نیز اعتبار دارد. جهت آشنایی بیشتر با دانشگاه کاپادوکیا نوشهر و سایر دانشگاه های ترکیه و هم چنین نحوه ثبت نام در این دانشگاه می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. توران پشتیبان آموزشی شما در تمامی مراحل تحصیل است.

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!