• نوع دانشگاه
  • شهر
  • رتبه دانشگاه
  • نحوه پذیرش
  • شهریه دانشگاه
  • دولتی
  • قارص
  • رتبه 29 دانشگاه های ترکیه
  • قبولی در آزمون SAT یا Yos
  • رشته پزشکی : 1773 لیر

دانشگاه قفقاز فعالیت خود را با یک دانشکده آغاز و در سال 1371 با انتقال یک دانشکده فنی حرفه ای از دانشگاه آتاتورک همراه با 245 دانشجو و 40 نفر هیات علمی شروع به کار کرده و تاسیس شده است. دانشگاه قفقاز پس از شروع فعالیت خود در حال پیشرفت سریع و تبدیل شدن به دانشگاه مادر می باشد. این دانشگاه دارای 5 محوطه جداگانه در شهر کارس می باشد. هم چنین شامل 11 دانشکده و 3 دانشکده فنی و 9 دانشکده فنی و حرفه ای و 1 دانشکده هنر و 3 موسسه تحصیلات تکمیلی و 18 مرکز تحقیقات است و در کل دارای 45 واحد علمی و 872 عضو هیات علمی و حدود 20000 نفر دانشجو می باشد.
هر ساله در این دانشگاه حدود 4500 نفر دانشجو که اکثرا خارج از شهر کارس اقامت دارند در دانشگاه قفقاز ثبت نام میکنند. دانشگاه قفقاز فعالیت های خود را بر اساس اصول و اهداف قانون اساسی و قانون آموزش عالی پایه گذاری می کند. دانشگاه قفقاز جزو مدافعان یکپارچگی کشور و اصول و اصلاحات آتاتورک می باشد.

kafkasunimap

تغذیه ، اسکان و خدمات بهداشتی

در تمامی محوطه های دانشگاه سلف ها و غذاخوری های دانشجویی به طور منظم وجود دارند و خدمات خود را ارائه می دهند . دانشجویان علاوه بر خوابگاه های دولتی و خصوصی با اجاره مسکن های دانشجویی امکان اقامت دارند. علاوه بر این ها ساخت خوابگاه دخترانه متشکل از اتاق های سوئیت 200 نفره توسط خانم صفیه اریش در محوطه دانشگاه نیز به اتمام رسیده است. برای اقامت دانشجویان در حال تحصیل در دانشکده ها و دانشکده های فنی واقع در خارج شهر اقدامات لازم برای اسکان دانشجویان به عمل آمده است. دانشجویان و کارکنان قادر به استفاده از خدمات مراکز بهداشتی و دانشکده پزشکی دانشگاه می باشند .

kafkasuniversity

فرصت های بورس تحصیلی

علاوه بر وام های دولتی و امکانات بورس تحصیلی که به دانشجویان داده می شود به دانشجویانی که وضعیت مالی کافی ندارند توسط بنیاد توسعه کارس و دانشگاه قفقاز در حد امکان بورس تحصیلی داده می شود .

فرصت های بورس تحصیلی در دانشگاه قفقاز

فرهنگی و ورزشی ، امکانات اجتماعی

تمام واحدهای دانشگاه قفقاز با هدف افزایش فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی دانشجویان و محققان در رابطه با رشته تحصیلی شان دارای آزمایشگاه های مجهز می باشند. علاوه بر این در تمام واحدهای دانشگاه سایت های کامپیوتر و شبکه اینترنت موجود است . برای تشکیل فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی مانند جلسه های آشنایی و گردشگری و جشن فارغ التحصیلی تمام امکانات ازجمله فراهم کردن وسیله حمل و نقل و فراهم کردن مکان برای تشکیل فعالیت ها به دانشجویان داده می شود. دانشجویان می توانند از مکان های ورزشی در فضای بسته و فضای باز و از پیست اسکی منطقه ساری گامیش بهره مند شوند و به نمایندگی از طرف دانشگاه در مسابقات ملی و بین المللی شرکت کنند. در دانشگاه قفقاز در شاخه هایی مانند زیست شناسی ، کوهنوردی ، موسیقی ، شعر ، عکاسی ، اندیشه آتاتورک ، تئاتر، شطرنج ، سینما ، اسب سواری ، تفکر اجتماعی و انتشار مطبوعات دارای باشگاه های متعددی بوده که بیش از هزار دانشجو به صورت فعال در این باشگاه ها مشغول فعالیت هستند.

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!