• نوع دانشگاه
 • شهر
 • رتبه
 • نحوه پذیرش
 • زبان تحصیل
 • شهریه دانشگاه
 • دولتی
 • استانبول
 • رتبه 6 ترکیه / رتبه 648 جهان
 • قبولی در آزمون SAT یا YOS
 • ترکی / انگلیسی
 • رشته های فنی و مهندسی : 3000 دلار

دانشگاه فنی استانبول یکی از دانشگاه های برتر و دولتی در ترکیه است که در سال 1773 تاسیس شد. این دانشگاه را که سلطان مصطفی سوم به عنوان دانشکده سلطنتی مهندسی دریایی کرده بود، سومین دانشگاه فنی قدیمی در جهان محسوب می شود. پس از گذشت سال ها، این دانشگاه سیاست های آموزشی خود را ارتقا داده و به ترتیب در رشته های مهندسی عمران، علوم اجتماعی و تاریخ به پیشرفت های تحصیلی دست یافت. اگر چه این دانشگاه تمرکز اصلی خود را بر روی رشته ی مهندسی عمران قرار داده است و هر ساله دانشجویان متقاضی این رشته، این دانشگاه را در اولویت تحصیلی خود قرار می دهند.

استانبول تکنیک

دانشگاه فنی استانبول 13 دانشکده داشته که شامل دانشکده مکانیک پرواز، دانشکده کیهان نوردی، دانشکده مهندسی شیمی و متالوژی، دانشکده مکانیک و .. است. این دانشگاه آماده پذیرش دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. علاوه بر آن این دانشگاه دارای موسسه های تحقیقاتی چون مراکز تحقیقاتی بیوتکنولوژی و ژنتیک، زیست شناسی مولکولی، سنجش از دور، مرکز ارتباطات ماهواره ای می باشد. بیش از 350 آزمایشگاه نیز در اختیار دانشجویان و اساتید قرار گرفته است.

تمرکز اصلی دانشگاه فنی استانبول بر توسعه و پژوهش است. در دانشگاه فنی استانبول این فرصت را خواهید داشت تا با استفاده از برنامه های مبادلات بین المللی دانشجویان همچون برنامه اراسموس در این دانشگاه، در برترین دانشگاه های جهان همچون دانشگاه های آمریکایی به صورت مهمان تحصیل کنید. دانشجویان اروپایی نیز که به دنبال برترین دانشگاه فنی جهت ادامه ی تحصیل خود می گردند نیز دانشگاه فنی استانبول را در انتخاب های خود قرار می دهند. نام این دانشگاه در میان نام 500 دانشگاه برتر در سراسر دنیا قرار دارد و هم چنین توانسته است رتبه نخست را در میان دانشگاه های ترکیه در رشته های فنی و مهندسی کسب نماید.
زبان آموزشی دانشگاه فنی استانبول، انگلیسی و ترکی است. به طور کلی اکثر مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی و مقطع کارشناسی به ترکی و انگلیسی تدریس می شود.

نحوه پذیرش و ورود به دانشگاه فنی استانبول

جهت ورود به دانشگاه فنی استانبول در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان می بایست بتوانند حداقل نمره 213 از آزمون هایی چون تافل، سی بی تی و یا سایر آزمون های سنجش زبان انگلیسی بدست بیاورند.

پردیس های دانشگاه فنی استانبول

این دانشگاه دارای 5 پردیس دانشگاهی است که در نقاط مهمی از شهر استانبول پراکنده شده اند. پردیس مسلک اصلی ترین پردیس این دانشگاه بوده که در حومه ی شهر قرار گرفته است و حدود 2.64 کیلومتر مربع مساحت دارد. در این پردیس امکاناتی چون خوابگاه های دانشجویی، استخر، استادیوم، کتابخانه مرکزی و … وجود دارد.
یکی دیگر از این پردیس های این دانشگاه پردیس توزلا در حومه شهر می باشد که در اختیار دانشجویان و استاتید دانشکده دریانوردی قرار گرفته است. این پردیس در منطقه کشتی سازی در ناحیه توزلا استانبول واقع شده است. سه پردیس دیگر در نزدیکی یک دیگر قرار دارند.
جهت آشنایی با دانشگاه های ترکیه و نحوه ثبت نام می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. توران پشتیبان آموزشی شما در تمامی مراحل تحصیل است.

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *