• نوع دانشگاه
 • شهر
 • رتبه دانشگاه
 • نحوه پذیرش
 • شهریه دانشگاه
 • دانشگاه دولتی
 • دیاربکر
 • رتبه 50 ترکیه
 • آزمون YOS
 • رشته پزشکی : 1773 لیر
  رشته دندانپزشکی : 1482 لیر
دانشگاه دجله که یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در جنوب شرق آناتولی است ،  در سال 1982 به صورت رسمی و با نام دجله شروع به فعالیت کرد. این دانشگاه دولتی که نام خود را از رود دجله گرفته است، مساحتی حدود 27 هزار هکتار در شهر دیاربکر ترکیه دارد. این دانشگاه نیز مانند سایر دانشگاه های برتر ترکیه سعی در ارتقای سطح آموزشی، علمی و فرهنگی خود ، جهت قرار گرفتن در لیست برترین دانشگاه های ترکیه و جهان را دارد. هم چنین این دانشگاه فرصت های شغلی زیادی برای فارق التحصیلان خود فراهم کرده است.
دانشگاه دجله حدود 1500 نفر استاد و بیش از 15 هزار نفر دانشجوی خارجی و غیر خارجی دارد. رشته های مختلفی مانند پزشکی، انواع رشته های مهندسی ، زبان و ادبیات ، دندان پزشکی ، فلسفه ، باستان شناسی و … در این دانشگاه تدریس می شوند. هم اینک این دانشگاه 12 دانشکده ، 18 مدرسه ، یک سازمان و 8 مرکز تحقیقاتی دارد.
علاوه بر برخی دانشکده ها که در پردیس این دانشگاه قرار دارند، چندین مدرسه فنی و حرفه ای این دانشگاه در شهر های دیگری مانند Bismil  ، Ergani  ، Silvan  و … قرار گرفته اند.
دانشگاه دجله

دانشکده ها

دانشکده پزشکی
دانشکده دندان پزشکی
دانشکده مهندسی
دانشکده حقوق
دانشکده معماری
دانشکده علوم
دانشکده ادبیات
دانشکده اقتصاد و علوم اداری
دانشکده دامپزشکی
دانشکده کشاورزی
دانشکده آموزش و پرورش
دانشکده الهیات

رنکینگ دانشگاه دجله

طبق لیست موجود در سال 2018 ، دانشگاه دجله ترکیه رتبه 3233 در میان برترین دانشگاه های جهان و رتبه 50 در میان برترین دانشگاه های ترکیه را دارد . و به طور کلی این دانشگاه رتبه اول دانشگاه های دیاربکر را ازان خود کرده است .
رنکینگ دانشگاه دجله

نحوه پذیرش و ثبت نام در دانشگاه دجله

دانشگاه دجله نیز مانند اکثر دانشگاه های ترکیه با عضویت در برنامه هایی مانند اراسموس به تبادل دانشجو با برترین دانشگاه های اروپایی می پردازد . هم چنین دانشجویان خارجی نیز می توانند جهت ادامه ی تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند .  دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی نیازمند به شرکت در آزمون YOS این دانشگاه هستند و هم چنین دانشجویان برای مقاطع تحصیلات تکمیلی می توانند در آزمون هایی مانند آیلتس و یا GRE  شرکت کنند .  توجه داشته باشید زبان آموزشی در این دانشگاه ترکی است و تسلط بر این زبان و داشتن مدرک تومر برای تمامی دانشجویان الزامی می باشد .
جهت ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه با مشاوران و کارشناسان ما در توران پارس تماس حاصل فرمائید .

امکانات دانشگاه دجله 

رفت و آمد دانشجویان و پرسنل در محوطه دانشگاه کاملا رایگان است و با وجود تاکسی ها و اتوبوس های شبانه روزی ، حمل و نقل دانشجویان از مرکز شهر دیاربکر به دانشگاه بسیار آسان می باشد چرا که از مرکز شهر تا این دانشگاه تنها 10 کیلومتر فاصله وجود دارد . به همین علت دانشجویان اگر مایل به اقامت در خوابگاه های این دانشگاه نباشند می توانند در مرکز شهر خانه ای برای خود اجاره کنند . اگر چه دانشگاه دجله برای اقامت دانشجویان خود 5 خوابگاه با ظرفیت 4200 نفر در محوطه دانشگاه ایجاد کرده است . خوابگاه های دختران و پسران نیز به صورت کاملا مجزا از یک دیگر قرار گرفته است . هم چنین این دانشگاه 2 خوابگاه خودگردان در مرکز شهر دیار بکر برای دانشجویان نیز ایجاد کرده است .
کتاب خانه مرکزی این دانشگاه که در سال 1985 بازگشایی شده است در ساختمان جدیدی با حدود 5000 متر مربع آمادگی ارائه خدمت به دانشجویان را دارد . در این کتاب خانه انواع نشریات ، کتاب های علمی و … وجود دارد . استفاده از اینترنت و کامپیوتر در این ساختمان کاملا رایگان است و ساعت کاری آن از 8 صبح تا 12 شب می باشد . علاوه بر دانشگاه مرکزی ، هر دانشکده در ساختمان خود کتاب خانه ای مجهز و جداگونه جهت استفاده دانشجویان خود دارد .
سرعت اینترنت در این دانشگاه بسیار بالا است و دانشجویان می توانند به صورت رایگان از آن در تمامی محیط های دانشگاه استفاده کنند .
اگر دانشجو مشکل پزشکی جزئی داشته باشد در مراکز درمانی این دانشگاه به صورت رایگان معالجه می شود و اگر مشکل پزشکی جدی تر باشد ، دانشجو به بیمارستان های مجهز دیاربکر جهت درمان فرستاده می شود .
از امکانات فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه نیز می توان به باشگاه های دانشجویی ، تئاتر ، موسیقی ، نقاشی ، برنامه های تبادل فرهنگی ، هنر های نمایشی و … اشاره کرد .

شهریه های دانشگاه دجله

شهریه دانشگاه ها با توجه به رشته های تحصیلی متفاوت است . جهت آشنایی بیشتر با رشته ها ، شهریه آن ها و هم چنین اطلاعات بیشتر از دانشگاه دجله با مشاوران و کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید . توران در تمامی مراحل تحصیل و اقامت شما ، همراه و پشتیبان شما خواهد بود .

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!