دانشگاه تراکیا

نام فارسی : دانشگاه تراکیا

نام انگلیسی : Trakya University

نام ترکی : Trakya Üniversitesi

نوع دانشگاه : دولتی

شهر : ادیرنه

سال تاسیس : ۱۹۸۲

تعداد دانشکده ها : ۱۱

رتبه در ترکیه : ۳۲

رتبه در جهان : ۲۴۰۵

نحوه پذیرش : قبولی در آزمون SAT یا YOS

زبان تحصیل : ترکی / انگلیسی

شهریه دانشگاه :

 • رشته پزشکی : ۱۷۷۳ لیر
 • رشته دندانپزشکی : ۱۴۸۲ لیر

نمره قبولی در آزمون SAT :

رشته های گروه پزشکی، دندانپزشکی : ۱۰۰۰ به بالا

سایر رشته ها : ۸۰۰ به بالا

نمره قبولی در آزمون YOS :

رشته های گروه پزشکی، دندانپزشکی : ۸۰ به بالا

سایر رشته ها : ۶۰ به بالا

سایت دانشگاه: https://www.trakya.edu.tr/

کیفیت دانشگاه :

دانشگاه تراکیا یا Trakya University ، یکی از دانشگاه‌های دولتی شهر ادیرنه در شرق ترکیه است. این دانشگاه در سال ۱۹۸۲ تأسیس شد و پس از آن به سرعت گسترش و توسعه یافته است و یکی از بهترین دانشگاه های شرق ترکیه از لحاظ امکانات علمی محسوب می‌شود. هم چنین این دانشگاه با دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی بسیاری در سرتاسر ترکیه در ارتباط است که از جمله ی آن ها می‌توان به بیش از ۴۰ کشور بالکان و دانشگاه Loerrach آلمان اشاره کرد. این ارتباطات، در افزایش سطح علمی این دانشگاه بسیار تاثیر گذار بوده است. در حال حاضر دانشگاه تراکیا دارای ۱۱ دانشکده، ۴ موسسه، ۵ کالج و ۹ مدرسه ی فنی و حرفه‌ای است. هم چنین دارای ۲۹۳۱ استاد، هیئت‌ علمی و کادر اداری است. زبان آموزشی در این دانشگاه، ترکی است و به همین منظور همه ی دانشجویان خارجی باید به این زبان مسلط باشند. دانشگاه تراکیا، عضو برنامه هایی مانند اراسموس و فارابی است و به واسطه ی آن ها به تبادل دانشجو با بهترین دانشگاه های داخلی و اروپایی می‌پردازد. این دانشگاه در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناس ارشد و دکتری پذیرش می گیرد.

trakiyauniversity

رنکینگ

دانشگاه تراکیا دارای رتبه ی ۲۹۹۶ درمیان بهترین دانشگاه های جهان است و موفق به کسب رتبه ی ۴۵ در میان بهترین دانشگاه های ترکیه شده است. این دانشگاه که یکی از دانشگاه های خوب شرق کشور ترکیه است هنوز مورد تائید وزارت علوم ایران نیست.

ثبت نام تراکیا

دانشکده ها

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده مهندسی و معماری
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده دندان پزشکی

توران آکادمیپذیرش و ثبت نام

برای ورود به دانشگاه تراکیا باید در آزمون YOS این دانشگاه شرکت کنید و حداقل نمره را در این آزمون کسب کنید. همچنین از آن جایی که زبان آموزشی در این دانشگاه، ترکی است. داشتن مدرک زبان TOMER الزامی ست . پس رزومه ی تحصیلی خود را به زبان ترکی ترجمه کنید و برای دانشگاه تراکیا بفرستید و پس از پذیرش نسبت به گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید . جهت مشاوره در این زمینه میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا تمامی اقدامات لازم برای ثبت نام شما را انجام دهند.

ثبت نام و پذیرش تراکیا

امکانات رفاهی

امکانات ورزشی:
امکانات ورزشی در محوطه پردیس های دانشگاه تراکیا شامل سه سالن ورزشی و یک استخر شنا است. ساحل خصوصی این دانشگاه، در پردیس Dardanelles در ۶ کیلومتری پردیس اصلی دانشگاه قرار دارد. پردیس Dardanelles دارای زمین فوتبال، زمین تنیس و دو سالن ورزشی بسکتبال است.
امکانات تغذیه‌ای و اسکان:
دانشگاه تراکیا قابلیت اسکان صدها دانشجوی دختر و پسر را در خود دارد. این خوابگاه های بسیار مجهز، وعده های غذایی کاملاً رایگان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. همچنین رستوران ها و کافه تریاهای موجود در دانشگاه تراکیا، غذا های متنوع و سالم را با قیمت بسیار ارزان در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

خدمات پزشکی:
دانشگاه تراکیا دارای مراکز و بیمارستان هایی است که با هزینه ای بسیار کم، خدمات درمانی متنوعی را به دانشجویان و پرسنل این دانشگاه ارائه می‌کنند. همچنین دانشجویانی که از طریق برنامه های تبادل دانشجو به این دانشگاه آمده‌اند می‌توانند از بیمه های دانشجویی بهره‌مند شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان توران پارس در تماس باشید .

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *