معرفی جامع و کامل دانشگاه آنکارا ترکیه (ankara university)

نام فارسی : دانشگاه آنکارا

نام انگلیسی : Ankara university

نام ترکی : Ankara Üniversitesi

نوع دانشگاه : دولتی مورد تایید ایران

شهر : آنکارا

سال تاسیس : ۱۹۴۶

تعداد دانشکده ها : ۱۴

رتبه در ترکیه : ۴

رتبه در جهان : ۶۲۵

نحوه پذیرش : قبولی در آزمون SAT یا YOS

زبان تحصیل : ترکی / انگلیسی

شهریه دانشگاه :

 • رشته پزشکی (ترکی): ۳۰۰۰۰ لیر
 • رشته پزشکی (انگلیسی): ۴۵۰۰۰ لیر
 • رشته دندانپزشکی (ترکی) : ۲۴۰۰۰ لیر
 • رشته دندانپزشکی (انگلیسی) : ۳۶۰۰۰ لیر
 • رشته داروسازی (ترکی) : ۳۳۰۰۰ لیر
 • رشته داروسازی(انگلیسی) : ۲۲۰۰۰ لیر
 • رشته دامپزشکی (ترکی) : ۱۶۰۰۰ لیر
 • رشته دامپزشکی (انگلیسی) : ۲۴۰۰۰ لیر
 • رشته های پیراپزشکی : ۸۰۰۰ لیر

نمره قبولی در آزمون SAT :

پزشکی، دندانپزشکی دارو : ۱۴۰۰ به بالا

رشته های پیراپزشکی : ۱۲۰۰ به بالا

سایر رشته ها : ۱۱۰۰ به بالا

نمره قبولی در آزمون YOS :

پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی : ۹۰ به بالا

رشته های پیراپزشکی : ۶۵ به بالا

سایت دانشگاه: https://en.ankara.edu.tr/

کیفیت دانشگاه :

دانشگاه آنکارا ترکیه

دانشگاه نهادی است که تاریخ و رسالت جمهوری ترکیه را با مردم خود شناسایی و یکپارچه کرده است. تأسیس جمهوری ترکیه چیزی بیش از تغییر دولت بود. به طور مشابه، تأسیس دانشگاه آنکارا نشان دهنده یكی از مأموریت های جامع بود و مبتنی بر سیستمی بود كه با تکیه بر علم، ارزش ها و نهادهای دموکراتیک مدرن نهادینه شد.

آدرس دانشگاه آنکارا

تأسیس دانشگاه آنکارا شخصاً توسط آتاتورک بزرگ آغاز شد تا پایه و اساس اصول و عقاید انقلابی او را شکل دهد. برای ایجاد و دفاع از این اصول و ایده هایی که بیانگر مدرنیته، علم و روشنگری است. دستاوردهای اولیه جمهوری جدید در حوزه آموزش عالی عبارتند از:

دانشگاه انکارا

 • افتتاح یک دانشکده حقوق جدید برای آموزش حقوقدانان برای یک ساختار جدید قانونی. در سال ۱۹۲۵
 • تأسیس دانشکده کشاورزی برای خدمت به کشاورزان ترکیه در سال ۱۹۳۳
 • افتتاح دانشکده علوم انسانی برای گردآوری معاینه در مورد فرهنگهای بیشمار آناتولی ، و ایجاد روابط بین المللی زبانی و فرهنگی در سال ۱۹۳۵
 • در همان سال ، برای باز کردن درهای دانشکده علوم سیاسی ، که از سال ۱۸۵۹ به تدریس مدیران عالی رتبه دولتی تحت عنوان مکتب- مالکیه مشغول بود. دانشکده علوم سیاسی در سال ۱۹۳۶ ، توسط آتاتورک به آنکارا منتقل شد.

هدف و چشم انداز دانشگاه آنکارا

دانشگاه انکارا یکی از دانشگاه های برتر کشور ترکیه است و در تلاش است تا کیفیت های فکری، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ملت را ارتقا بخشد. تعهد طولانی مدت دانشگاه به عقاید و اصول انقلابی رهبر بزرگ ترکیه، آتاتورک بر رسالت و چشم انداز دانشگاه آنکارا برای تقویت جامعه به روشهای معنی دار و پایدار تأکید می کند.

این دانشگاه متعهد است که برای همه دانشجویان خود آموزش عالی ارائه دهد و برای غنی سازی زندگی مردم در ملت و جهان اختصاص داده شده است.

دانشگاه آنکارا قصد دارد به بالاترین سطح استانداردهای آموزشی برسد.

هدف از تاسیس دانشگاه آنکارا

 • مشارکت در تحولات علوم و فن آوری های نوین
 •  پیروی از این تحولات روزانه و بازتاب آن ها در آموزش عالی، زندگی اجتماعی، اداری ، پویایی توسعه و فرآیندهای ارائه خدمات و محصول کشور
 •  برای حمایت از تلاش های توسعه سریع و پایدار از کشور ضمن توجه کامل به سعادت و خوشبختی انسان و همچنین طبیعت و محیط زیست
 • ارائه دروس به طور مؤثر برای دانشجویان در هر سنی، مهم ترین آن ها جوانان از هر کشور و نژادی، و فرصتی برای یادگیری

آموزش از راه دور دانشگاه آنکارا

مرکز آموزش از راه دور دانشگاه آنکارا طیف کاملی از فرصت های یادگیری از راه دور را از طریق برنامه های قابل انعطاف ارائه می دهد.

برنامه های آموزش از راه دور، همگی با هدف ارائه آموزش مؤثر و با کیفیت به فراگیران مادام العمر، ارائه مدرک کاردانی در دادگستری، گردشگری و مدیریت هتل، بانک داری و بیمه، برنامه نویسی رایانه ، اسناد پزشکی و دبیرخانه. دوره های کارشناسی ارشد الهیات و مدرک غیر انتزاعی در روابط عمومی ارائه می دهند.

برنامه های آموزش از راه دور امکان دسترسی مطالب درسی و کلاس های دانشگاه را در صورت نداشتن وقت کافی برای حضور در کلاس و یا مسافت و دلایل دیگر فراهم می کنند.

کسانی که به هر دلیلی نمی توانند در دوره هایی شرکت کنند که نیاز به حضور فیزیکی در محل داشته باشد می توانند از ساختار برنامه ریزی آموزش از راه دور بهره مند شوند، از این رو از آموزش فاصله نمی گیرند.

توران آکادمی

مرکز آموزش و خوابگاه دانشگاه آنکارا

طیف گسترده ای از فعالیت های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و اجتماعی برای دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه آنکارا در دسترس است. این دانشگاه یک محیط حمایتی و غنی کننده را پر از فرصت هایی برای پیشرفت شخصی، به دانشجویان ارائه می دهد.

تعدادی از مراکز و امکانات دانشگاه آنکارا در مناطق مختلف ترکیه وجود دارد. خوابگاه این دانشگاه برای دانشجویان دارای شش خوابگاه در مرکز شهر ، یکی در کالسیک و دیگری در Beypazarı مسکن را برای دانشجویان فراهم می کند. خوابگاه دانشجویی Vehbi Koç خوابگاه اصلی دانشجویی است و میزبان حدود ۲۰۰ دانشجو است که بیشتر آن ها با توجه به پیشرفت تحصیلی خود انتخاب می شوند.

دانشگاه انکارا فعالیت های هنری و فرهنگی مختلفی از جمله نمایش تئاتر ، گروه کر و دوره های ساز و موسیقی را برگزار می کند.

همچنین بسیاری از گروه ها و انجمن های دانشجویی وجود دارند که فعالیت هایی مانند کنسرت ، نمایشگاه ، نمایش و کنفرانس را در طول سال تحصیلی برگزار می کنند. علاوه بر این موارد، جشنواره بهار که هر ساله در ماه مه برگزار می شود، همه کارمندان دانشگاه و دانشجویان کنار هم جمع می شوند. بنابراین ، دانشجویان  فرصتی برای آشنایی بیشتر با استادان و مدیران خود دارند.

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!

امکانات ورزشی دانشگاه آنکارا

فعالیت های ورزشی و تفریحی متنوعی در دانشگاه آنکارا برگزار می شود و همه دانشجویان برای شرکت در آن ها تشویق می شوند. این دانشگاه دارای پنج امکانات ورزشی سرپوشیده، دو زمین فوتبال، یک مرکز قایقرانی در گالباشی، امکانات اسکی در کوه های المداش و ایلگاز، یک مرکز ورزش های آبی در آنتالیا / ماناگات و زمین های بسکتبال ، والیبال و تنیس است.

علاوه بر این امکانات ورزشی ، استخر سرپوشیده نیز وجود دارد. دوره های آموزشی و انواع دیگر مسابقات به طور منظم برگزار می شود، به خصوص در رشته های دو میدانی، بسکتبال، فوتبال، هندبال، والیبال، بدمینتون، تنیس روی میز و فوتبال آمریکایی. همچنین ۲۲۰ باشگاه دانشجویی وجود دارد. همه این امکانات برای دانشجویان دانشگاه آنکارا باز است.

امکانات ورزشی انکارا

بورسیه تحصیلی دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا به دانشجویان نیازمند به پشتیبانی مالی و همچنین به دانشجویانی که در امتحان ورودی دانشگاه نمرات برتر دریافت می کنند ، کمک های مالی می کند تا دانشجویان پیشرفت کنند.

خدمات مشاوره ای

دانشگاه آنکارا خدمات مشاوره ای را برای پاسخگویی به نیاز دانشجویان خود ارائه می دهد. کارکنان واجد شرایط به عنوان مشاوره در مرکز مشاوره جوانان  فعالیت می کنند. همچنین چندین خدمات پشتیبانی را برای مسائل فردی ، حقوقی و سایر موارد در اختیار دانشجویان قرار می دهد. واحد مشاوره روانشناختی از دانش خود، در مهارت های ارتباطی بین فردی و جهت گیری به دانشجویان کمک می کند.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *