• نوع دانشگاه
 • شهر
 • رتبه دانشگاه
 • نحوه پذیرش
 • شهریه دانشگاه
 • دولتی موردتایید
 • آنکارا
 • رتبه 4 دانشگاه های ترکیه
 • قبولی در آزمون Yos یا SAT با نمره بالا
 • رشته پزشکی (ترکی): 25000 لیر
  رشته پزشکی (انگلیسی): 37500 لیر
  رشته دندانپزشکی : 18000 لیر
  رشته داروسازی (ترکی) : 15000 لیر
  رشته داروسازی(انگلیسی) : 22500 لیر

دانشگاه آنکارا ترکیه

دانشگاه نهادی است که تاریخ و رسالت جمهوری ترکیه را با مردم خود شناسایی و یکپارچه کرده است. تأسیس جمهوری ترکیه چیزی بیش از تغییر دولت بود. به طور مشابه، تأسیس دانشگاه آنکارا نشان دهنده یكی از مأموریت های جامع بود و مبتنی بر سیستمی بود كه با تکیه بر علم، ارزش ها و نهادهای دموکراتیک مدرن نهادینه شد.

تأسیس دانشگاه آنکارا شخصاً توسط آتاتورک بزرگ آغاز شد تا پایه و اساس اصول و عقاید انقلابی او را شکل دهد. برای ایجاد و دفاع از این اصول و ایده هایی که بیانگر مدرنیته، علم و روشنگری است. دستاوردهای اولیه جمهوری جدید در حوزه آموزش عالی عبارتند از:

دانشگاه انکارا

تماس با توران پارس

 • افتتاح یک دانشکده حقوق جدید برای آموزش حقوقدانان برای یک ساختار جدید قانونی. در سال 1925
 • تأسیس دانشکده کشاورزی برای خدمت به کشاورزان ترکیه در سال 1933
 • افتتاح دانشکده علوم انسانی برای گردآوری معاینه در مورد فرهنگهای بیشمار آناتولی ، و ایجاد روابط بین المللی زبانی و فرهنگی در سال 1935
 • در همان سال ، برای باز کردن درهای دانشکده علوم سیاسی ، که از سال 1859 به تدریس مدیران عالی رتبه دولتی تحت عنوان مکتب- مالکیه مشغول بود. دانشکده علوم سیاسی در سال 1936 ، توسط آتاتورک به آنکارا منتقل شد.

هدف و چشم انداز دانشگاه آنکارا

دانشگاه انکارا یکی از دانشگاه های برتر کشور ترکیه است و در تلاش است تا کیفیت های فکری، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ملت را ارتقا بخشد. تعهد طولانی مدت دانشگاه به عقاید و اصول انقلابی رهبر بزرگ ترکیه، آتاتورک بر رسالت و چشم انداز دانشگاه آنکارا برای تقویت جامعه به روشهای معنی دار و پایدار تأکید می کند.

این دانشگاه متعهد است که برای همه دانشجویان خود آموزش عالی ارائه دهد و برای غنی سازی زندگی مردم در ملت و جهان اختصاص داده شده است.

دانشگاه آنکارا قصد دارد به بالاترین سطح استانداردهای آموزشی برسد.

هدف از تاسیس دانشگاه آنکارا

 • مشارکت در تحولات علوم و فن آوری های نوین
 •  پیروی از این تحولات روزانه و بازتاب آن ها در آموزش عالی، زندگی اجتماعی، اداری ، پویایی توسعه و فرآیندهای ارائه خدمات و محصول کشور
 •  برای حمایت از تلاش های توسعه سریع و پایدار از کشور ضمن توجه کامل به سعادت و خوشبختی انسان و همچنین طبیعت و محیط زیست
 • ارائه دروس به طور مؤثر برای دانشجویان در هر سنی، مهم ترین آن ها جوانان از هر کشور و نژادی، و فرصتی برای یادگیری

آموزش از راه دور دانشگاه آنکارا

مرکز آموزش از راه دور دانشگاه آنکارا طیف کاملی از فرصت های یادگیری از راه دور را از طریق برنامه های قابل انعطاف ارائه می دهد.

برنامه های آموزش از راه دور، همگی با هدف ارائه آموزش مؤثر و با کیفیت به فراگیران مادام العمر، ارائه مدرک کاردانی در دادگستری، گردشگری و مدیریت هتل، بانک داری و بیمه، برنامه نویسی رایانه ، اسناد پزشکی و دبیرخانه. دوره های کارشناسی ارشد الهیات و مدرک غیر انتزاعی در روابط عمومی ارائه می دهند.

برنامه های آموزش از راه دور امکان دسترسی مطالب درسی و کلاس های دانشگاه را در صورت نداشتن وقت کافی برای حضور در کلاس و یا مسافت و دلایل دیگر فراهم می کنند.

کسانی که به هر دلیلی نمی توانند در دوره هایی شرکت کنند که نیاز به حضور فیزیکی در محل داشته باشد می توانند از ساختار برنامه ریزی آموزش از راه دور بهره مند شوند، از این رو از آموزش فاصله نمی گیرند.

مرکز آموزش و خوابگاه دانشگاه آنکارا

طیف گسترده ای از فعالیت های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و اجتماعی برای دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه آنکارا در دسترس است. این دانشگاه یک محیط حمایتی و غنی کننده را پر از فرصت هایی برای پیشرفت شخصی، به دانشجویان ارائه می دهد.

تعدادی از مراکز و امکانات دانشگاه آنکارا در مناطق مختلف ترکیه وجود دارد. خوابگاه این دانشگاه برای دانشجویان دارای شش خوابگاه در مرکز شهر ، یکی در کالسیک و دیگری در Beypazarı مسکن را برای دانشجویان فراهم می کند. خوابگاه دانشجویی Vehbi Koç خوابگاه اصلی دانشجویی است و میزبان حدود 200 دانشجو است که بیشتر آن ها با توجه به پیشرفت تحصیلی خود انتخاب می شوند.

دانشگاه انکارا فعالیت های هنری و فرهنگی مختلفی از جمله نمایش تئاتر ، گروه کر و دوره های ساز و موسیقی را برگزار می کند.

همچنین بسیاری از گروه ها و انجمن های دانشجویی وجود دارند که فعالیت هایی مانند کنسرت ، نمایشگاه ، نمایش و کنفرانس را در طول سال تحصیلی برگزار می کنند. علاوه بر این موارد، جشنواره بهار که هر ساله در ماه مه برگزار می شود، همه کارمندان دانشگاه و دانشجویان کنار هم جمع می شوند. بنابراین ، دانشجویان  فرصتی برای آشنایی بیشتر با استادان و مدیران خود دارند.

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!

امکانات ورزشی دانشگاه آنکارا

فعالیت های ورزشی و تفریحی متنوعی در دانشگاه آنکارا برگزار می شود و همه دانشجویان برای شرکت در آن ها تشویق می شوند. این دانشگاه دارای پنج امکانات ورزشی سرپوشیده، دو زمین فوتبال، یک مرکز قایقرانی در گالباشی، امکانات اسکی در کوه های المداش و ایلگاز، یک مرکز ورزش های آبی در آنتالیا / ماناگات و زمین های بسکتبال ، والیبال و تنیس است.

علاوه بر این امکانات ورزشی ، استخر سرپوشیده نیز وجود دارد. دوره های آموزشی و انواع دیگر مسابقات به طور منظم برگزار می شود، به خصوص در رشته های دو میدانی، بسکتبال، فوتبال، هندبال، والیبال، بدمینتون، تنیس روی میز و فوتبال آمریکایی. همچنین 220 باشگاه دانشجویی وجود دارد. همه این امکانات برای دانشجویان دانشگاه آنکارا باز است.

امکانات ورزشی انکارا

بورسیه تحصیلی دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا به دانشجویان نیازمند به پشتیبانی مالی و همچنین به دانشجویانی که در امتحان ورودی دانشگاه نمرات برتر دریافت می کنند ، کمک های مالی می کند تا دانشجویان پیشرفت کنند.

خدمات مشاوره ای

دانشگاه آنکارا خدمات مشاوره ای را برای پاسخگویی به نیاز دانشجویان خود ارائه می دهد. کارکنان واجد شرایط به عنوان مشاوره در مرکز مشاوره جوانان  فعالیت می کنند. همچنین چندین خدمات پشتیبانی را برای مسائل فردی ، حقوقی و سایر موارد در اختیار دانشجویان قرار می دهد. واحد مشاوره روانشناختی از دانش خود، در مهارت های ارتباطی بین فردی و جهت گیری به دانشجویان کمک می کند.