وبلاگ - آخرین اخبار
خرید وسیله نقلیه در ترکیه

خرید وسیله نقلیه در ترکیه چگونه است؟

در ترکیه همانند ایران مراکز خرید و فروش خودرو بسیاری وجود دارد و چند سالی است که دولت ترکیه ، تمامی نمایشگاه های خودرو را جمع آوری و در یک فضا و مساحت بزرگ گردآورده است.برای مثال در شهر آنکارا مجموعه بزرگی به نام اتونومی (Otonomi) وجود دارد که تمامی نمایشگاه های ماشین،خودرو های خود را در آنجا عرضه می کنند . از نکته های مثبت این مجموعه ها تنوع زیاد مدل ، برند و قیمت خودرو هاست.
هم چنین در سایت های مختلف ترکی ، خرید و فروش خودرو انجام می شود که الزامیست قبل از خرید وسیله نقلیه در ترکیه ،از اصالت و سلامت خودرو مطمئن شوید. برای این منظور شرکت هایی وجود دارد که کارشناسان آنها خودرو را به طور کل بررسی می کنند و میزان اصالت خودرو را از نظر فنی،بدنه،اسناد و مدارک،کیلومتر واقعی و… تعیین می کنند.برای این کار حدود ۲۰۰ لیر که با نرخ لیر امروز(۲۲۵۰تومان) ، حدود ۴۵۰ هزار تومان هزینه از شما گرفته خواهد شد. توصیه می شود حتما قبل از خرید ماشین از این کارشناسان کمک بگیرید.
موضوع مهمی که در هنگام خرید خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است و در قیمت خودرو تاثیر می گذارد،مصرف خودرو از لحاظ بنزینی،دیزل و یا دوگانه سوز بودن آن است چرا که قیمت بنزین ۶.۸ لیر است و هر لیتر بنزین حدود ۱۵ هزار تومان محسابه میشود که با این حساب قیمت ۵۰لیتر بنزین حدود ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود.بنابراین خودرو های بنزینی-گازی که با گاز حرکت می کنند و قیمت آن ها یک دوم قیمت خودروهای بنزینی است ،به صرفه تر هستند . در تمامی پمپ بنزین های ترکیه ، هم بنزین و هم گازوئیل موجود می باشد.دیزل بودن یا گازوئیلی بودن خودرو نیز باعث مصرف کمتر خواهد شد و هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۵ لیتر دیزل مصرف میکند.
برای مثال قیمت حدودی خودرو تویوتا کرولا با کارکرد حدود ۳۰ هزار کیلومتر و مدل ۲۰۱۷ ، با سوخت بنزینی ۱۱۰ هزار لیر،سوخت گازی ۱۰۰ هزار لیر و دیزلی ۹۵ هزار لیر است. بنابر این ابتدا خودرویی را انتخاب کرده که مصرف سوخت پایین تری دارد و اصالت بدنه،موتور،مدرک و .. آن مورد تائید کارشناسان خودرو باشد.هم چنین بسیار بهتر است از مراکز عمومی و بزرگ فروش خودرو خرید کنید.

نحوه خرید وسیله نقلیه در ترکیه

جهت هر گونه مشاوره در این حوزه می توانید با کارشناسان توران پارس مشورت کنید. توران پارس آماده پاسخ گویی ۲۴ ساعته به شما هموطنان عزیز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *