وبلاگ - آخرین اخبار
خرید لباس ارزان در استانبول

آیا موقعی که من در استانبول هستم، هنوز هم حراج ادامه دارد؟

این نوع سئوالات را معمولا می توان در وب سایت های گردشگری ببینید؛ پرسش هایی که در ذهن خیلی از گردشگران وجود دارد. لباس بیشتر خرید ایرانی ها را در استانبول تشکیل می دهد.
خرید را می توان در بازارهای گوناگونی که در شهر هستند، انجام داد. از «برند شاپ»ها که لباس هایی با برندهای بین المللی می سازند، تا فروشگاه هایی که لباس هایی با طراحی محلی می فروشند. احتمالا برای مسافران تعجب آور باشد، ولی در استانبول هیچ زمانی تعیین شده ای برای حراج ها وجود ندارد. حتی در صورتی که همچین فروش های به خصوصی وجود داشته باشد، بسیار متغیر بوده و از قانون ویژه ای پیروی نمی کنند. به طور کلی حراج ها در همه ی طول سال دیده می شوند! البته علت این امر مشخص است.
بعضی از برندها، کلکسیون محصولات خود را در ۴ فصل گوناگون برای فروش قرار می دهند. پس در اواخر فصل اقدام به حراج محصولات می کنند. در آن طرف ، بعضی از برندها محصولات خود را فقط به ۲ فصل تقسیم می نمایند: کلکسیون محصولات بهاره/ تابستانه و کلکسیون پاییزه/ زمستانه. به طور کلی این موضوع سبب می شود که فصل حراج فروشگاه های گروه دوم با گروه اول تفاوت داشته باشد. علاوه بر این ، هر روز به خصوصی می تواند بهانه ای برای فروش های با تخفیف باشد. همچین حراج هایی را می توان در سال نو، روز مادر، روز ولنتاین و مناسبت های مذهبی دید.
با این حال، نمی توان اطمینان پیدا کرد که ۹۹ درصد برای بهره مندی از تخفیف ها راهی استانبول شد، ولی خوشبختانه بعضی از موارد قطعی هستند.

فروش زمستانه در استانبول ترکیه

در استانبول فروش زمستانه از اواسط دسامبر یا اوایل ژانویه آغاز می گردد. در این فصل به طور معمول تخفیف ها از ۳۰٪ شروع می شوند و تا ۵۰٪ بیشتر میشود. البته بعضی از برندها نرخ تخفیف خود را عوض نمی کنند. بعضی از برندها موج دوم فروش هم دارند. نرخ تخفیف این دسته از فروشگاه ها معمولا میان ۴۵ تا ۵۰ ٪ بوده و حتی بعضی وقتها برای خلاص شدن از دست عوض شدن قیمت در اواخر آوریل (اوایل اردیبهشت) به ۷۰ ٪ هم می رسد. به نظر می آید که مناسب ترین موقع برای خریدهای زمستانی، همان موج اول تخفیف ها باشد. علت این موضوع هم مشخص است: علیرغم تخفیف کمتر، اندازه لباس هایی نظیر M و L به علت تقاضا بسیار به سرعت تمام می شوند و نمی توان محصول مورد نظر را خرید.

فروش تابستانه در استانبول ترکیه

به طور معمول فروش تابستانه زمانی شروع می شود که دمای هوا، مجددا رو به گرم شدن می رود. این موقع می تواند هر روزی میان اوایل ژوئن تا اوایل جولای باشد. با این حال، همان طور که قبل از این هم عنوان شد، شرایط بستگی به تقسیم بندی فصل ها دارد. پیشنهاد می کنیم که برای بهره مندی از مناسب ترین تخفیف های تابستانی در نیمه تیرماه به استانبول مراجعه گردد. اوج فروش تابستانی در میانه آگوست (اواخر مرداد ماه) فروکش می کند. در اینگونه مواقع علیرغم آنکه می توان تخفیف های فوق العاده ای پیدا کرد، ولی امکان پیدا کردن اندازه یا رنگ مورد نظر به شدت سخت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *