وبلاگ - آخرین اخبار
خانه گرفتن در ترکیه

خرید ملک یکی از مهم ترین فاکتورهایی که هنگام مهاجرت به ترکیه باید به آن توجه ویژه کنید انتخاب مسکن مناسب می باشد. محل سکونت می تواند در کیفیت زندگی شما بسیار موثر باشد. مسکن مناسب ایجاد امنیت، آرامش و قدرت تصمیم گیری را در سایر موضوعات بسیار افزایش میدهد. دغدغه مسکن و انتخاب اشتباه هم میتواند تا گاهی اوقات شما را از ادامه منصرف و مجبور به بازگشت نماید. البته با صرف هزینه های بسیار زیاد. با این مقدمه داستان تهیه مسکن و تجربیات خودم و سایر دوستان را به شرح ذیر بازنویسی میکنم و مطمئن هستم کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.
برای مسکن انتخاب های زیادی دارید پس قول بدید عجله نکنید و با آرامش تصمیم بگیرید. از موارد مهم در تهیه مسکن انتخاب شهر، محله، نوع ساختمان (مجتمع، آپارتمان و یا منزل شخصی) می باشد. شما میتوانید با توجه به بودجه خود از کارشناسان املاک توران پارس که هم تجربه کافی و هم اشراف کامل به مناطق و شهرهای ترکیه دارند و بیش از هزاران فایل در اختیارشان هست کمک بگیرید و انتخاب مناسبی داشته باشید.

انتخاب اول اقامت در یک هتل به صورت موقت

بسیاری از مردم که به ترکیه می آیند و قصد اقامت دراز مدت را دارند از زندگی در یک هتل شروع خواهند کرد. این کار به آنها این فرصت را می دهد تا به اطراف با دقت نگاه کنند و جاهایی که تا بحال ندیده بوده اند را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که دقیقا می خواهند کجا زندگی کنند و چه نوع ملکی داشته باشند. زندگی درهتل شاید یک گزینه گران قیمت باشد اما هتل های زیادی هم وجود دارند که برای افرادی که قصد اقامت برای چند ماه یا بیشتر را دارند نرخ های خیلی خوب پیشنهاد می کنند مخصوصا اگر تخفیف فصلی هم داشته باشند. قیمت هتل هرچه قدر هم که باشد، خیلی ارزان تر از این است که تصمیم عجولانه بگیرید که در یک ملک نامناسب در یک محله نامناسب زندگی کنید. اسال هنتخاب دیگری هم میتوانید داشته باشید و آن هم تهیه آپارتمانهای آماده با وسایل به صورت هفته ای و ماهیانه می باشد. این بستگی به خودتون داره از این نظر که هتل صبحانه داره و نظافت همه روزه و امکانات دیگه ولی منازل استیجاری موقت همیشه مطلوب نیست و با توجه به اینکه مدیریت هتلی ندارند شاید مورد پسند شما واقع نشه البته هر اندازه آپارتمان روزانه تمیز تر باشه اجاره آن هم بیشتر خواهد بود به طور متوسط هزینه ها، امروز فروردین ۱۳۹۹ به این صورت است. اعلام این حدود قیمت به تصمیم گیری شما کمک خواهد کرد.
هتل چهار ستاره هر شب برای اتاق دو تخته ۲۵۰ لیر با صبحانه
هتل سه ستاره خوب برای هر اتاق دو تخته ۱۷۰ تا ۲۰۰ لیر
هتل های سه ستاره معمولی به پائین تا ۱۱۰ لیر هر شب
آپارتمان مبله متفرقه محلی دو خوابه ضعیف شبی ۸۰ تا ۱۰۰ بدون هیچگونه امکاناتی
هتل آپارتمان گزینه خوب و پیشنهادی مناسب می باشد، که اخیرا خیلی استقبال میشه، هم امکان پخت و پز دارید، هم راحت و تمیز هست و هم در صورت نیاز نظافت روزانه خواهد شد. تقریبا در همه مناطق هم هست و متوسط هزینه آن روزانه برای یک واحد دو خوابه تمیز با وسایل مرتب برای تا ۵ نفر مسافر ۲۰۰ تا ۲۵۰ لیر می باشد. کارشناسان بخش املاک توران پارس حدود ۱۵ مورد از این مجموعه را در اختیار داشته و با توجه به نظر سنجی از دوستان مراجعه کننده امتیاز ۹۵ با بالا از ۱۰۰ به خود اختصاص دادند.
خوب بعد از انتخاب محل اقامت موقت این امکان برای شما پیش خواهد آمد که با آرامش بیشتر از واحد های مختلف بازدید و نسبت به انتخاب خود اقدام کنید.
چند تذکر بسیار مهم: از تجربیات ما به رایگان استفاده کنید
۱ – قبل از آمدن به ترکیه با کارشناس مربوطه تماس بگیرید و از طریق واتس آپ هتل آپارتمان خود را انتخاب کنیدکه به محض رسیدن مستقیم از فرودگاه به محل اقامت تشریف برده و روز اول را فقط استراحت کنید. و از پرواز خود لذت ببرید.
۲ – قبل از سفر حدود دو هفته قبل شرایط خرید و بودجه و انتخاب خودتون از نظر نوع ملک مورد تقاضا را با کارشناسان به مشارکت بگذارید تا ایشان بتوانند موارد مناسب را آماده کنند و فایل های تصویری را از طریق واتس آپ به نظر شما برسانند. در این صورت شکا حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد آشنائی نسبی پیدا میکنید و این موضوع می تواند در انتخاب بعدی به شما کمک نماید.

اجاره خانه در ترکیه
۳ – پول نقد به هیچ صورت، دلار، یورو و … بجز به اندازه مورد نیاز همراه خود نداشته باشید. امن ترین جا برای پول خرید آپارتمان شما در بانک های ایران می باشد. هر زمان نیاز به پرداخت پول بود شما می توانید از طریق انتقال وجه بانکی این کار را انجام دهیدو کارشناسان مالی توران پارس به شما کمک خواهند کرد.
همراه داشتن پول به صورت دلار و سایر ارزها نه تنها خطرناک هست بلکه نرخ برابری و تبدیل کردن برای شما مناسب نیست. یک بار باید در ایران ریال را دلار کنید. یکبار در ترکیه دلار را لیر کنید. نیاز به این کارها نیست و شما می توانید براحتی ریال خود را لیر نموده و به مالک تحویل دهید.
۴ – در قسمت خرید املاک توصیه های لازم را مفصل نوشتم. یک بار دیگر تیتروار عرض میکنم. انتخاب مسکن مناسب گام اول است ولی اصالت ملک و نگاه فنی و کارشناسی به ملک بسیار مناسب است. موضوعاتی از قبیل: اصالت ملک، نداشتن وام روی آپارتمان، نداشتن وام روی عرصه، ممنوع المعامله نبودن مالک، استعلام های قانونی و … میتواند آرامش خاطر شما در خرید ملک را تضمین کند.
مثال: یکی از ایرانیان عزیز با تصور اینکه خودش آذری زبان هست و میتونه از پس همه مشکلات بر بیاد مستقبما اقدام به خرید آپارتمان کردند. و از خرید خود خیلی خوشحال بودند به این صورت که نه کمسیون املاک را دادم نه پول وکیل اداره ثبت و مستقیم با مالک رفتیم ملک و بنامم زد. چند اشکال پیش آمده بود. بازم تجربه !!!!
– متاسفانه آپارتمان خریداری شده روی عرصه وام داشت و مبلغ وام عرصه دو ونیم برابر ارزش آپارتمان ایشان بود. این موضوع در ترکیه وجود دارد ولی در قسمت انتهائی سند (تاپو) نوشته می شود که عرصه دارای وام است. و ایشان توجه نکرده بودند.
– متاسفانه آپارتمان خریداری شده ورثه ای بود و مشکلاتی از این حیث در خصوص تقسیم نامه داشت
– متاسفانه ایشان در زمان تنظیم قولنامه بیش از ۷۰ درصد ارزش آپارتمان را پرداخت کرده بود که این اصلا قانونی نیست. چرا که برای مشخص شدن این موضوعات برای قولنامه باید حداکثر تا ۲۰ درصد ارزش ملک پرداخت شود و الباقی پس از استعلامها در اداره اسناد(تاپو) پس از امضاء و اعلام مترجم رسمی صورت پذیرد.
– و در انتها اینکه فروشنده که متاسفانه مالک نبوده و سازنده ملک بوده و بخشی از آپارتمان مربوط به ایشان بود نمی تواند پاسخگو باشد. پول پرداخت شده و ملک تحویل گرفته نشده و …
۵- توصیه آخر اینکه لطفا حتما مشاوره مشاوره و مشاوره بگیرید. لطفا

اجاره نامه های دراز مدت در ترکیه

ملک های استیجاری زیادی وجود دارد و اجاره می شوند، معمولا برای یک ملک با کیفیتی که مد نظرتان خواهد بود اجاره پایین می باشد. اجاره نامه های دراز مدت معمولا برای یک یا دو سال می باشد اما بطور خودکار در پایان دوره تمدید می شوند. بسیاری از مردم بخصوص آن دسته که در ترکیه درحال کار هستند یا درحال راه اندازی تجارت هایی می باشند، تصمیم خواهند گرفت که ملک استیجاری بهترین گزینه برای نیازهای دراز مدت آنها خواهد بود، بعد از اجاره کوتاه مدت ممکن است در جستجوی ملک استیجاری دراز مدت باشند. معمولا یک قرارداد امضا شده برای اجاره وجود دارد.

مدت اجاره تنها در شرایط زیر پایان می یابند:
۱. که مستاجر به مالک یک اخطار کتبی بدهد. مدت اخطار می تواند در قرارداد ذکر بشود؛ اگر ذکر نشود، یک ماه قانونی خواهد بود.
۲ – مالک از مستاجر بخواهد ملک را ترک کند و مستاجر موافق انجام این کار باشد. درصورت عدم وجود علت منطقی مانند آسیب رساندن به ساختمان، یا عدم پرداخت اجاره استفاده غیرقانونی ازملک و غیره قراردادها تا مدت ده سال بطور خودکار تمدید می شوند.
-۳ طبق حکم قضایی عدم پرداخت اجاره، آسیب به ملک یا استفاده نامناسب از ملک. اگر بین مالک و مستاجر درگیری بوجود بیاید تا دو سال به اضافه چند ماه اضافه تر برای شکایت ادامه خواهد داشت.
اگر تمایل دارید تنها برای چند سال در ترکیه اقامت داشته باید مدت های اجاره یعنی دراز مدت یا کوتاه مدت احتمالا بهترین راه برای شما می باشد چرا که هزینه خرید و فروش یک خانه می تواند فراوان باشد و البته پول هم از دست می رود. برای جزئیات بیشتر درمورد این قراردادها به فصل مربوط به اجاره ملک مراجعه کنید.

نکته ای دیگر در مورد خرید یک ملک در ترکیه

جذابیت های داشتن یک خانه در ترکیه واضح می باشد. شما می توانید دقیقا چیزی که می خواهید را بخرید حتی در جایی که دوست دارید. شما می توانید براساس نیازهای خود آن خانه را تزیین کنید و تغییر بدهید. ممکن است به این درک برسید که این کار ارزش دارد. اگر وام مسکن برای شما در دسترس می باشد، هزینه بازپرداخت وام شما همین قدر یا حتی ارزان تر چیزی است که می خواهید برای اجاره پرداخت کنید. البته، هنوز ضرر و زیان هایی نیز وجود دارد :
• مهم تر از همه این است که قیمت ملک می تواند پایین و همچنین بالا بیاید. در واقع از اواخر سال ۲۰۰۰ این اتفاق افتاده است.
• قیمت خرید یک ملک (برحسب هزینه ها و مالیات ها) بسیار قابل توجه می باشد: معمولا بین ۸ تا ۱۰٪ قیمت ملک باید مالیات بدهید.
• قیمت فروش یک ملک بعد از خرید نیز دارای اهمیت می باشد.
• لیر ترکیه درحال حاضر (ماه ژوئن سال ۲۰۱۹) دستخوش تغییر می باشد.
بنابراین، اگر قصد شما فقط اسکان کوتاه مدت در یک خانه می باشد و قطعا نمی خواهید یک ملک نامناسب را بخرید و سپس به این نتیجه برسید که بعد از چند سال دوباره قصد برگشت به ترکیه رادارید نباید این هزینه ها را متحمل بشوید.

اسباب و اثاثیه

افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند بین کسانی که هیچ اسباب و وسایلی با خود نمی آورند و کسانی که حداقل چند مورد از وسایل و اسباب را با خود می آوردند ۵۰ / ۵۰ هستند. برای اطلاعات بیشتر به بخش قبل در مورد انتقال دارایی و اموال خود مراجعه کنید.

کسانی که هیچ چیز نیاوردند یا کسانی که نیازدارند در ترکیه اسباب و اثاث بخرند، خواهند دید که فروشگاه های لوازم خانگی بسیار زیادی وجود دارد. ترک ها دوست دارند که پول زیادی را صرف خرید اسباب و وسایل کنند و به طور مرتب آنها را جایگزین وسایل قبل کنند. بیشتر اسباب و اثاثه موجود در ترکیه جدید هستند و بیشتر آنها نسبت به اسباب و وسایل چند دهه قبل که سنگین و تراش خورده بودند طراحی مدرن و ساده و دلپسند دارند. مغازه های کمی هم وجود دارند که اسباب و وسایل عتیقه می فروشند، همچنین مغازه های کوچکی وجود دارد که اسباب دست دوم (اما نه عتیقه) می فروشند. این ها ارزش دیدن دارند و این امکان را به شما می دهند که برای یک آپارتمان کوچک بیشتر وسایل را با پرداخت کمتر خریداری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *