حمام رومی ها

حمام رومی ها

کشور ترکیه به سبب پیشینه غنی خود دارای جاذبه های تاریخی متعددی است که این جاذبه ها در شهرهای مختلف این کشور پراکنده شده اند . این کشور قرن ها تحت سلطه رومی ها ، سلجوقیان ، بیزانسیون و عثمانی بوده و هر کدام از این امپراتوری ها در زمان حکومت خود بناهای مختلفی احداث نموده اند که برخی از ان ها در گذر زمان از بین رفته و به خرابه تبدیل شده اند و برخی دیگر نیز هنوز پا بر جا بوده و به فعالیت خود ادامه می دهند . یکی از این جاذبه های تاریخی ، حمام رومی آنکارا (Roman Baths of Ankara) است که در قسمت قدیمی شهر واقع شده و سالانه هزاران بازدیدکننده دارد . با ما همراه باشید تا در مورد این سایت باستانی بیشتر بدانید .

درباره حمام رومی ها

چیزی حدود ۸۰ سال از کشف حمام رومی آنکارا می گذرد و این اثر برجسته به سبب قدمت و دوره ساخت خود در میان علاقه مندان به موزه ها و سایت های باستانی جایگاه ویژه ای دارد . حمام رومی های آنکارا در واقع بقایای مخروبه یک مجتمع حمام روم باستان است که در آنکارا واقع شده و طی حفاری های متعددی که بین سال های ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۴ در این منطقه انجام شده کشف گردیده است . این خرابه تاریخی که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در منطقه اولوس آنکارا واقع شده و امروزه به عنوان موزه ای در هوای آزاد مورد بازدید همگان قرار می گیرد .

تاریخچه حمام رومی ها

رومی ها در نیمه اول قرن سوم در سرزمین هایی که تحت سلطه انان بوده معمولا مجموعه حمام هایی توسط امپراطوری روم ، «کاراکالا» به افتخار خدای پزشکی یعنی «آسکلپیوس» بنا کرده اند که امروزه به عنوان جاذبه ای تاریخی مورد بازدید گردشگران و علاقه مندان به تاریخ قرار می گیرند . حمام رومی آنکارا در خیابان چانکری (Cankiri) بین میدان اولوس و میدان ییلدیریم بایزید (Yildirim Bayezid) قرار گرفته و با قدمتی بیش از ۱۷ قرن دارای بخش های مختلف می باشد . Roman Baths از جاذبه های گردشگری آنکارا است و بر طبق سکه ها ، سنگ نوشته ها و سرستون های قرنتی که طی حفاری های قرن بیستم پیدا شده اند سال ساخت این مجموعه بین سال های ۲۱۱ و ۲۱۷ روایت شده است .

این مجموعه تاریخی با ابعاد ۱۲۰ متر در ۸۰ متر از بخش های مختلفی چون اتاق سرد ، اتاق ولرم و اتاق گرم تشکیل شده است و گردشگران تور ترکیه و تور آنکارا در بازدید از این مکان دیدنی می توانند از سیستم گرمایش قدیمی و اتاق مخصوص پوشیدن لباس ان دیدن نمایند . اتاق سرد دارای یک استخر و یک اتاق رخت کن می باشد . اتاق گرم مکانی برای استحمام و سونا است و اتاق ولرم نیز معمولا برای استراحت کاربرد داشته است .