وبلاگ - آخرین اخبار

رستوران اسکله ی روملی

انتخاب بهترین رستوران استانبول خیلی سخت است زیرا طبع و سلیقه ی مردم شهر استانبول با گردشگران و مخصوصا گردشگران اروپایی بسیار فرق می کند.این رستوران در بین گردشگران خارجی اصلا محبوب نیست چرا که غذاهای آن کاملا سنتی و ترکیست و  وبگاه آن نیز به زبان ترکی نوشته شده است و طبیعتا برای گردشگران خارجی کاملا نا آشنا و بیگانه است.هرچند شاید این یک ایراد بسیار بزرگ باشد اما دارای نکات مثبتی نیز است . مهمترین امتیازات این رستوران حلال بودن غذاها درکنار آرامش و سکوت محیط این رستوران است. و به همین دلیل اکثر مشتریان این رستوران از اهالی خود استانبول و عمدتا از مشتریان ثابت همین رستوران هستند.

 • متوسط قیمت غذاها : ۵۰ لیر
 • آدرس :استانبول ٬ منطقه ی ساریار ٬ خیابان یحیی کمال ۱
 • فعالیت رستوران : تمامی ساعات شبانه روز
 •  وبسایت رسمی : rumelihisari.com

رستوران گریتلی (Giritli )

این رستوران در جنوب شهراستانبول و در نزدیکی به دریای مرمره ٬ رستورانیست که برای بسیاری از علاقمندان نوشیدنی های میوه ای مکانی  جذاب و خاص است. در غذاهای فوق العاده این رستوران افزودنی های ویژه ای است که در تهیه ی غذاها از آنها استفاده می شود.این افزودنی ها که عمدتا از انگور و زعفران تهیه میشوند موجب خوش پخت شدن و مزه ی بسیار گوارای غذاهای گریتلی شده است.نوشیدنی های این رستوران کاملا محلی بوده و از این حیث جزء معدود رستورانهای شهر استانبول است. همچنین بسیاری از غذاهای این رستوران شامل غذاهایی است که با  غذاهای دریایی همراه بوده و عمدتا نیز به صورت کباب شده به مشتریان عرضه می گردد.

 • قیمت متوسط منوی رستوران : ۱۲۵ لیر
 • آدرس : استانبول ٬ منطقه ی آهیرکاپی ٬ خیابان کرستکی سوکاک
 • فعالیت رستوران : تمامی ساعات روز
 • وبسایت: www.giritlirestoran.com

کافه رستوران آمدروس ( Amedros )

ما اگر بخواهیم ۱۰ رستوران مشهور شهر استانبول را چه از لحاظ وضعیت موقعیت مکانی و چه از لحاظ قیمت نام ببریم یکی از بهترین آنها حتما رستوران آمدروس است. موقعیت ویژه ی این رستوران و موقعیت قرار گرفتن آن در محله سلطان احمد و در مجاورت بودن  آن به بیشتر بناهای تاریخی استانبول مانند ایاصوفیه ٬ قصر توپقاپی و موزه های باستان شناسی از ویژگی های منحصصر به فرد و استثنایی این کافه رستوران دیدنی  است.شاید بقیه ی رستورانهای استانبول از لحاظ بعد مکانی و گستردگی بیش از حد استانبول برای بعضی از جهانگردان و به خصوص کسانی که برای اولین بار به تور استانبول میروند کمی گمراه کننده باشد ولی آمدروس از لحاظ قیمت خدمات ٬ موقعیت جغرافیایی و نزدیکی ان به مناطق تاریخی استانبول بهترین انتخاب ممکن برای هر جهانگرد خارجیست.

 • آدرس : استانبول ٬ منطقه ی سلطان احمد٬ خیابان هوکا رستم ٬ خیابان فرعی دیوان یولو٬ واحد ۷
  قیمت متوسط غذاها : ۲۵ لیر ترکیه
  ساعات فعالیت رستوران : تمامی ساعات روز و تمامی وعده های غذایی
  وبسایت رسمی رستوران : amedroscafe.com

رستوران تاپاسوما ( Tapasuma )

این رستوران یکی دیگر از بهترین رستوران های آسیایی استانبول می باشد که در سال ۲۰۱۴ بعنوان بهترین رستوران آسیایی استانبول شناخته شده است. دلیل انتخاب این برتری چیست؟اگر نگاهی به وبسایت رستوران تاپاسوما بیندازید متوجه می شوید که تاپوساما علاوه بر کیفیت مطلوب غذاهای دریایی٬ از نظر  فضا و دکوراسیون داخلی نیز یکی از زیباترین و شکیل ترین رستورانهای ترکیه می باشد. منوی این رستوران عمدتا شامل کباب ٬ جوجه و غذاهای دریایی به ویژه میگو است.

 • آدرس : استانبول ٬ قسمت شمالی پل اوراسیا ٬ منطقه ی چنگلکوی ٬ خیابان کوللی ٬ واحد ۴۳
  رنج قیمتی غذاها : ۴۵ لیر ترکیه
  ساعات و وعده های ارائه شده : تمامی ساعات روز و تمامی وعده های غذایی
  وبسایت رسمی :  www.tapasuma.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *