وبلاگ - آخرین اخبار
برای مهاجرت به ترکیه چه کارهایی باید انجام داد؟

در مصاحبه ها و در ویدئو ها بارها به این موضوع اشاره نمودم که قبل از تصمیم گیری در مورد اقامت حتما مطالعه کنید و مشاوره بگیرید. هزینه مشاوره و تحقیق به مراتب از هرینه های اشتباه کردن در خرید و یا اجاره ملک، ثبت شرکت و … بسیار کمتر است.

 

متاسفانه ما بارها با پرداخت هزینه های بسیار زیاد تجربه ای را تجربه میکنیم که دیگران قبلا دچار خسران شدند ولی ما بدون مشورت مجدد این راه اشتباه را مرتکب می شویم.

اخذ اقامت، سرمایه گذاری و سپردن آینده خود و همراهانمان به افراد کم تجربه و سود جو که تنها بدنبال دریافت مبالغ اندک و گرفتار نمودن ما می باشند، کاری بسیار پر ریسکی می باشد.

منوچهر صادقیان مدیرعامل و موسس توران پارس

 

متاسفانه امروزه هر شخصی پس از طی مراحل اقامت خود، در کمتر از چند روز به عنوان متخصص امور مهاجرتی خود را معرفی نموده و مشکلات بسیار زیادی را برای خانواده ها فراهم می نماید. توجه داشته باشید مشاور و یا مشاورانی که امور اقامتی و یا خرید ملک خود را به آنها می سپارید، دارای دفتر فعالیت در ایران و ترکیه باشند. قبل از عقد هر گونه قرار داد از کمیت و کیفیت محتوای قرارداد و مبالغ آن مطلع گردید ( لطفا اصلا هیجانی نشوید و صحبت های جذاب، فریبنده با نرخهای بسیار پائین شمار را تحت تاثیر قرار ندهد)

شرکت های معتبر بابت مشاوره و پاسخگوئی هیچگونه هزینه ای دریافت نخواهند کرد. این گونه شرکت ها همیشه پاسخگو بوده و شبکه اطلاع رسانی و ارتباطی بسیار قوی دارند. بسیار مشاهده شده متاسفانه  افراد نامعتبر به محض دریافت هزینه ها  پاسخگو نبوده و هموطنان عزیز را در کشور غریب تنها میگذارند.

صرف نظر از این که شما مشتری هستید یک هموطن ارزشمند هستید که می بایست در هر لحظه به سئوالات بسیار زیادی که برای شما پیش می آید پاسخ داده شود.

توجه به این نکته بسیار با اهمیت است که گاهی اوقات برای کارهای بسیار جزئی نیاز به این است که مشاور و یا کارگزار با شما در ارتباط باشد. و این عدم پاسخگوئی مشکلات بیشماری را ایجاد خواهد نمود.

به عنوان مثال:

یکی از هموطنان محترم برای اجاره خودرو از یک نفر کمک خواست. متاسفانه بدون اینکه مشتری از قوانین موجود در موضوع اجاره خودرو با خبر باشد. اقدام به پرداخت اجاره ماهیانه خودرو به ارزش ۳۰۰۰ لیر ترک نمود و خودرو را تحویل گرفت.

 • در ترکیه راننده می بایست دارای گواهینامه بین المللی باشد. و ترجمه گواهینامه هیچ ارزشی ندارد. راننده ترجمع گواهینامه داشت
 • خودرو اجاره داده شده می بایست از شرکت معتبر اجاره گرفته شود. با قرارداد معتبر، متاسفانه خودرو مربوط به شخص بوده و هیچ گونه بیمه اجاره خودروئی نداشته، حتی بیمه بدنه
 • خودرو معاینه فنی هم نداشته
 • خوردو پلاک M   داشته یعنی پلاک (یابانجی) یا بیگانه که مربوط به سایر اتباع غیر ترک هستند و اجاره این خودرو ها تخلف محسوب می شود.
 • در نهایت خودرو بشدت تصادف مینماید. و در نتیجه هزینه بسیار زیادی برای راننده در نظر گرفته میشود. که امکان این موضوع وجود داشت با کمی مشورت از این اقدام پرهیز کرد.

موارد مشابه در خصوص خرید ملک، اقامت، اجاره و … بسیار زیاد است که در این مقاله  اشاره خواهم نمود.

 

لطفا به منظور جلوگیری از هرگونه اشتباه موارد یادداشت شده را مطالعه نمائید و در صورت نیاز با مشاورین ما تماس حاصل فرمائید.

پاسخگوی شما هستیم به صورت هفت روز هفته و ۲۴ ساعته، حتی در روزهای تعطیل

مهاجرب به ترکیه چگونه هست

گام  اول :

اقداماتی که می بایست قبل از مهاجرت انجام دهید.

۱ – پاسپورت  (برای اقامت ۱ ساله تاریخ انقضا نباید کمتر از  ۱۸ ماه باشد  و برای ۲ سال نباید کمتر از ۳۰ ماه باشد  )

۲ – هیچ نیازی به تهیه دلار و لیر ندارید. با کارت بانکی خود می توانید در ایران و ترکیه کارهای خود را انجام دهید. مشاورین توران پارس در این زمینه شما را راهنمائی خواهند کرد.

۳ – ۴ قطعه عکس ۴*۶ تمام رخ جدید ( خانم ها و آقایان می توانند با حجاب و یا بدون حجاب و آقایان با کراواتو یا بدون کراوات داشته باشند)

۴ – چنانچه دارای فرزند زیر ۱۸ سال هستید و مادر خانواده به همراه فرزندان به ترکیه می آیند برای اقامت می بایست وکالت نامه محضری از سوی پدر به مادر ( با متن خاص) “با مشاورین توران پارس تماس بگیرید”. که ترجمه رسمی توسط دارالترجمه ایران شده باشد و به تائید وزارت امور خارجه رسانده شود لازم است.

۵ – در صورت همراهی همه اعضاء خانواده (پدر و مادر) وکالت نامه نیاز نمی باشد.

۶ – چنانچه تمایل به خرید خودرو و یا اجاره خودرو دارید حتما گواهینامه خود را به مدت حداقل یکسال بین المللی کنید. برا صدور گواهینامه بین المللی در فروردگاه امام خمینی میتوانید در ساعات اداری اقدام فرمائید.

۷ – ما مشاور امین شما هستیم لطفا از تصمیمات خود ما را مطلع فرمائید تا بهترین راهنمائی و گزینه ها را معرفی کنیم

۸ – در صورت متاهل بودن همراه داشتن اسناد ترجمه شده ازدواج کمک کننده خواهد بود.

۹ – چنانچه دارای فرزند زیر ۱۸ سال هستید و یا افراد بالای ۶۵ سال به همراه دارید به ادامه مطلب توجه فرمائید.

شرایط اقامت برای فرزندان زیر ۱۸ سال

به صورت کلی و بر اساس قوانین کشور ترکیه خریدن بیمه برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال الزامی نیست. در نتیجه بدون پرداخت هزینه بیمه برای این افراد نیز می توان نسبت به دریافت اقامت اقدام نمود.

توصیه میگردد همانگونه در بالا اشاره نمودم در هنگام تهیه بیمه نامه دقت کافی داشته باشید تا نسبت به تهیه بیمه ای اقدام نمائید که اعتبار بیشتر داشته باشد تا بتوانید از مزایای آن استفاده نمائید. در صورت نداشتن بیمه هزینه کوچکترین خدمات درمانی بیشتر از یکسال بیمه نمودن افراد است در نتیجه پیشنهاد می نمائیم برای افراد زیر ۱۸ سال با نظر خود اقدام به تهیه بیمه نمائید . هزینه بیمه برای هر فرد به صورت متوسط ۳۰۰ لیر می باشد که این رقم در امروز ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۸ خدود ۶۰۰ هزار تومان در سال می شود. که بسیار منطقی و کارآمد است.

فرزندان زیر ۱۸ سال یا با والدین خود اقامت میگیرند. که برای اقامت تهیه برگ نسبیت کافی است.

یا با یکی از والدین زندگی می کنند (فوت، متارکه و … ) میتواند از جمله این عوامل باشد. و یا اینکه به تنهائی زندگی میکنند.

به صورت کلی فرزندان زیر ۱۸ سال باید اثبات کنند که پدر و مادر در مورد اقامت ایشان رضایت دارند، همچنین باید پدر و مادر فرد در اسناد رسمی مشخص باشند. در این صورت یا باید برگ نسبیت از طریق سفارت ایران در ترکیه تهیه شود. که کار ساده و کم  هزینه ای است و یا ترجمه رسمی سند ازدواج والدین و به تائید رسیدن وزارت امور خارجه ایران و در نهایت تائید سفارت ایران در ترکیه و امور خارجه ترکیه.

پیشنهاد میگردد اسناد زیر را به همراه داشته باشید.

 • ترجمه رسمی سند ازدواج که به تائید وزارت امور خارجه رسیده باشد
 • وکالت نامه با ( متن خاص) از مشاورین توران پارس بخواهید. که ترجمه و به تائید وزارت امور خارجه رسیده باشد
 • برای اشخاصی که متارکه نمودند مدرک مربوط به حضانت فرزند که دادگاه صادر کرده باشد با ترجمه و تائید
 • مدرک رسمی مبنی بر فوت طرف درگیر با برگ قیومیت، ترجمه و تائید شده
 • رضایتنامه پدر و مادر و فردی که در ترکیه کفالت فرزند را دارد، ترجمه و تائید شده

توجه داشته باشید فرقی برای پدر و مادر نمی کند چنانچه فرزند بخواهد با یکی از ایشان در ترکیه زندگی کند رضایت طرف مقابل لازم است.

همراه داشتن کلیه مدارک اعلام شده در روز تعیین شده برای اداره گوچ (روز راندوو) الزامی است. البته کپی مدارک در پرونده ارائه شده به اداره مهاجرت هست. چنانچه افسر مربوطه مایل به تطبیق با اصل آن داشته باشد اطل مدارک در زمان حضور به همراه کلیه افراد خانواده الزامی است.

 بسیار مهم:

 • شما فقط ۹۰ روز اجازه حضور در ترکیه را دارید بیش از مدت اعلام شده شامل جریمه خواهد شد.
 • در طول این مدت و قبل از آمدن به ترکیه سعی کنید همه مدارک را آماده فرمائید.
 • نیاوردن هر یک از این مدارک مستلزم صرف وقت و هزینه های بسیار زیاد خواهد بود. لطفا دقت فرمائید.
 • چنانچه در اداره مهاجرت مدارک شما ناقص باشد. کل پرونده به شما برگردانده خواهد شد و می بایست وقت دیگری هماهنگ کنید.
 • چنانچه در روز اعلام شده از سوی اداره مهاجرت مراجعه ننمائید تاریخ راندوو شما سوخته و می بایست مجددا تعیین وقت گردید.
 • ساعت اعلام شده در پیامک ارسالی به شما زیاد اهمیت ندارد. روز مراجعه بسیار مهم است.
 • کل فرآیند حضور شما در اداره مهاجرت کمتر از ۴ ساعت طول میکشد. توصیه میکنیم اول وقت حضور داشته باشید.
 • خروج اعضاء خانواده از کشور پس از دریافت وقت راندوو تا روز راندوو قانونی نیست و در این مدت افراد خانواده می بایست در ترکیه باقی بمانند.

 گام دوم  

 انتخاب مشاور و تعرفه ها  :

در تمامی مراحل در خدمت شما هستیم، کارشناسان ما در پکیج های VIP  و طلائی  به همراه شما خواهند بود، حتی در اداراتی که امکان حضور وکیل مقدور نمی باشد.

(لحظه ای شما را تنها نخواهیم گذاشت)

کارت اقامت شما پس از مراجعه به اداره کوچ ( مهاجرت) از دو هفته تا سه ماه طول خواهد کشید و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد نیست، صدور کارت سیستمی و از طریق اداره پست(  (ptt به دست شما خواهید رسید. توجه داشته باشید به هنگام مراجعه مامور پست پاسپورت افراد خانواده در دسترس باشد.

اقامت مطمئن در ترکیه با توران پارس

گام سوم :

به منظور صرفه جوئی در وقت شما عزیزان توجه داشته باشید انتخاب روز ورود به ترکیه  روزهای شنبه و یکشنبه نباشد، در این دو روز با توجه به تعطیلات پایان هفته نمی توان فعالیت موثری انجام داد.

به وب سایت توران پارس مراجعه و نسبت به انتخاب ملک مورد نظر خود، اجاره ای و یا فروشی مراجعه و با توجه به اعلام قیمتها نسبت به انتخاب ملک مورد نظر خود حداقل چهار مورد اقدام نمائید. این موضوع دید کافی به مشاورین شما خواهد داد تا املاک بیشتری را برای بازدید شما هماهنگ نمایند.

در صورت انتخاب پکیج طلائی و VIP کارشناسان توران پارس در فرودگاه به استقبال شما خواهند آمد و تا شما را به محل اقامت خواهند رساند. صبح روز بعد مقدمات کار پس از استراحت شما شروع خواهد شد.

توجه داشته باشید خدمات ارائه شده منطبق با پکیج انتخابی شما عزیزان خواهد بود. لذا خواهشمند است در هنگام انتخاب پکیج توجه کافی نسبت به نیازهای خود داشته باشید.

انواع اقامت

 1. اقامت با روش اجاره ملک

کارشناسان ما پس از مذاکره با شما و مشاوره مالی نسبت به انتخاب ملک مورد نظر با توجه به بودجه تعیین شده از سوی شما اقدام خواهند نمود.

با این روش می توان از ۶ ماه یا یکسال اقامت توریستی گرفت. توجه داشته باشید مدت زمان اعطای اقامت ۶ تا ۱۲ ماهه فقط و فقط به افسر پرونده شما بستگی دارد. شایان ذکر است تا کنون با توجه به تکمیل نمودن پرونده ها و کامل بودن آنها توسط کارشناسان توران پارس، این مجموعه موفق به دریافت ۱۰۰% پرونده ها با اقامت یکساله گشته.

۱ – اقامت شما چه ۶ ماهه و چه یکساله بستگی مستقیم به نظر افسر پرونده شما دارد. لذا در زمان حضور در اداره گوچ تکمیل بودن پرونده و بی نقص بودن آن بسیار حائز اهمیت است. ضمن اینکه موجه بودن متقاضی چه به لحاظ ظاهر و چه به لحاظ حاضر بودن تمام اعضای خانواده مهم می باشد.

۲ – توجه  داشته باشید دریافت اقامت توریستی به هیچ وجه تاثیری در اقامت دائم شما نخواهد داشت. با این شیوه چنانچه ۱۰ سال هم اقامت دریافت نمائید. در پروسه شهروندی قرار نخواهید گرفت. (لطفا اشتباه راهنمائی نشوید)

۳ – تهیه ملک مورد نظر و کوچک و یا بزرگ بودن آن، محدوده و محله هیچ تاثیری در اخذ این نوع اقامت نخواهد داشت.

۴ – بقیه موارد در خصوص اجاره منزل در قسمت اجاره املاک توضیح داده شده. لطفا مطالعه فرمائید.

 1. اقامت با روش خرید ملک

یکی از بهترین روشها و شیوهای اقامت که با توجه به قوانین جاری کشور ترکیه قطعا تبدیل به اقامت دائم میگردد. اقامت از طریق خرید ملک می باشد.

اخذ اقامت از این طریق امکان دریافت اقامت قطعی برای بار اول به مدت یک سال و از آن پس هر نوبت دو ساله  تمدید خواهد شد. با این شیوه سرپرست خانوار و مابقی افراد خانواده می توانند برای اقامت اقدام نمایند.

در این نوع اقامت پس از ۴ تا ۶ سال می توانید با رعایت برخی از موضوعات که ملاحظه می فرمائید نسبت به دریافت اقامت دائم ( وطن داش) اقدام نمائید.

 • نداشتن هیچگونه تخلف در طول مدت اقامت
 • خارج نشدن از کشور ترکیه در طول این مدت بیش از یکماه در سال
 • داشتن سند ۶ دانگ ملکی معتبر که قسطی نبوده و بدهی نداشته باشد.
 • * توجه داشته باشید اقامت دائم از این طریق فقط به والدین و فرزندان زیر ۱۸ سال داده خواهد شد.
 • * ملاک بالای ۱۸ سال در زمان اعطای اقامت دائم است. یعنی در زمان درخواست اقامت دائم می بایست فرزندان زیر ۱۸ سال باشند نه زمان خرید ملک.
 • تشکیل پرونده کامل و پیگیری جدی تا حصول نتیجه سریع توسط کارشناسان توران پارس.
 1. اقامت به شیوه ثبت شرکت

به طور کلی این نوع اقامت را برای هموطنان عزیزی که قصد اقامت بدون مشکل را دارند توصیه نمی کنم. داشتن پیچیدگی زیاد، گرفتاری های شرکت داری، بیمه و مالیات و … از جمله مواردی است که اخذ اقامت از این طریق را سخت می کند. ولی متاسفانه با توجه به راحت بودن پرسود بودن این نوع اقامت برای کارگزاران و دریافت هزینه ها بی حساب و کتاب در خیلی از مواقع مشاهده شده افراد به این روش هدایت شدند.

این نوع اقامت برای صاحبان مشاغل و کارفرمایان تعریف شده به این صورت که هر کس که بخواهد هر نوع فعالیتی داشته باشد ( هر نوع فعالیتی: از راه اندازی یک مغازه کوچک گرفته تا تاسیس یک کارخانه بزرگ) می بایست نسبت به ثبت یک شرکت اقدام نماید و پس از آن نسبت به دریافت اقامت اقدام نماید.

مزایا ثبت شرکت در ترکیه:

 • برخورداری از بیمه تامین اجتماعی فوق العاده خوب برای سرپرست خانواده و اعضاء تحت تکفل ایشان
 • بازنشستگی و دریافت مزایای بازنشستگی مانند دریافت حقوق تا پایان عمر و دریافت حقوق برای بازماندگان
 • استفاده از امکانات بازنشستگان از جمله حمل و نقل رایگان اتوبوس و مترو
 • امکان استفاده از مزایای از کارافتادگی و بازنشستگی پیش از موعد و حوادث منجر به فوت
 • امکان دریافت تسهیلات بانکی ارزان قیمت، وام خرید خودرو و وام خرید مسکن با درصد بسیار ناچیز
 • در صورت رعایت همه موارد درخواست اقامت دائم پس از ۴ سال
 • ( همه این موارد به شرط رعایت نکات و مقررات شرکت داری منطبق با قوانین کشور ترکیه)

معایب ثبت شرکت در ترکیه:

 • استفاده از امکان کارت اقامت کاری فقط برای ۶ ماه اول ثبت شرکت
 • بیمه نمودن ۵ نفر ترک به ازاء هر نفر ایرانی همه ماهه تا پایان زمان شرکت داری ( ماهیانه ۳۵۰۰ لیر)
 • بیمه نمودن مدیر شرکت با پرداخت ماهیانه ( در شرایط حاضر ۲۵ آبان ۱۳۹۸) به مبلغ ۹۰۰ لیر ماهیانه
 • پرداخت مالیات هر شش ماه یکبار به ارزش یک ماه اجاره دفتر شرکت
 • پرداخت ماهیانه ۲۰۰ تا ۴۰۰ لیر به محاسبه چی ( حسابدار) برای نگهداری حسابهای شرکت
 • پرداخت مالیات معاملات و گردش حساب شرکت
 • اجازه فعالیت فقط در شرکت ثبت شده که متقاضی رسما به ثبت رسانده و نه در جای دیگر در صورت مشاهده شامل جریمه و د بعضی مواقع دیپورت خواهد شد.
 1. اخذ اقامت کاری یا چالیشما ایزین

   همانطور که در قسمت ثبت شرکت متذکر شدم . اقامت کاری یا چالیشما ایزین به دو صورت یکی از طریق ثبت شرکت با موضوعات ذکر شده و یا از طریق دعوت یک شرکت ترک از یک نفر ایرانی برای همکاری می باشد. این موضوع بیشتر برای متخصصین و افراد با مهارت خاص می باشد. که کلیه فرآیند اقامت از طریق شرکت ترک انجام خواهد شد.

 

استخدام در ترکیه

 

کاریابی و شناخت فرصت های شغلی در ترکیه:

گروه مشاورین توران پارس مفتخر است برای اولین بار و در راستای سیاست های اشتغال زائی نسبت به معرفی فرصت های شغلی برای هموطنان اقدام نماید.

اکثر ایرانیان و هم میهنان گرامی که متقاضی مهاجرت به ترکیه هستند بدنبال شغل مناسب بوده و تمایل دارند با توجه به هزینه نمودن به صورت لیر درآمد لیری هم داشته باشند.

امیدواریم بتوانیم با راه اندازی این قسمت کمک موثری به ایرانیان محترم  به منظور معرفی مهارتهای ایشان به کارفرمایان ترک و ایرانی مقیم در ترکیه  بنمائیم. همچنین امیدواریم بتوانیم فرصت های شغلی سالم با درآمد مکفی را در اختیار متقاضیان شغل در ترکیه قرار دهیم.

به این منظور لطفا به قسمت استخدام در ترکیه در وب سایت www.tourangasht.com/es مراجعه فرمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *