وبلاگ - آخرین اخبار

در کشور ترکیه علاوه بر خرید ملک می توان از اجاره ملک به سود خوبی رسید. فقط باید اطمینان پیدا کنید که به کشور ترکیه آشنا هستید. همانطور که همیشه توصیه می کنیم قبل از انجام برنامه های بزرگ از وکیل و حسابدار خود مشاوره بگیرید.
تقریبا حدود ۶۰٪ از اتباع خارجی که در کشور ترکیه خانه میخرند هدفشان اجاره دادن آن می باشد. بدیهی است که این افراد هدفشان این است که از طریق اجاره دادن ملک سودی کسب بکنند. خیلی های دیگر از کسانی که دارای خانه هستند خانه هایشان را به صورت تصادفی به خانواده , دوستان و آشنایان اجاره می دهند .

آیا باید برای اجاره ملک از آژانس املاک کمک بگیریم؟

به طرز عجیب و غریبی, تصمیم شما در مورد اینکه می خواهید چگونه ملک خود را اجاره بدهید یکی از اولین تصمیماتی است که باید آن را انجام دهید. این به این دلیل است که اگر شما تصمیم بگیرید از یک مدیر حرفه ای و یا آژانس املاک استفاده کنید. اگر قصد دارید ملک خود را از طریق یک آژانس حرفه ای اجاره بگذارید قبل از انتخاب نهایی منطقه ای که ملک را خریداری می کنید ببینید که در این منطقه از اجاره بها چه بازده ای به دست می آورید و قبل از انجام کار بهتر است با یک آژانس مشورت بکنید.. اکثر مردم در درجه اول ملک خود را به مردم کشور خود اجاره می دهند. چندین دلیل برای این کار وجود دارد. نبود مهارت زبانی و سهولت مدیریت احتمالا شایع ترین موارد است.

اجاره ملک در ترکیه

اجاره ملک کوتاه مدت

بسیاری از مردم که برای بازدید به کشور ترکیه می روند ترجیح می دهند در آپارتمان ها و یا خانه ها (به جای هتل ها ) اقامت کنند. همانطور که گردشگران بیشتر و بیشتری وارد ترکیه می شوند، شانس گرفتن پول بیشتر برای خرید و اجاره ملک وسوسه انگیز می شود. اجاره کوتاه مدت به معنی اجاره دادن ملک به چند نفر برای یک دوره از سال ( عمدتا در طول فصل گردشگری برای تعطیلات، یا گاهی اوقات، برای محل کار، که معمولا اجاره به مدت چند هفته طول خواهد کشید). شما باید آگاه باشید که دنیای اجاره ملک به سرعت در حال تغییر است. این واقعیت نه تنها در ترکیه بلکه در اکثر نقاط جهان اتفاق می افتد. اکثر کشورها در تلاش هستند تا با شرکت هایی مانند Airbnb آشنا شوند که افزایش قابل توجهی در تعداد ملک های موجود در بازار را دارد. آنها همچنین کنترل کیفیت ملک مورد پیشنهاد را خیلی مشکل می کنند تا از مطابقت مالیات صاحبخانه و دیگر وظایف در ترکیه مطمئن بشوند. در حال حاضر، قانونی بودن اجاره های کوتاه مدت در ترکیه بسیار بحث بر انگیز است. به این دلیل است که برای صاحبخانه رعایت تمام قوانین در محدوده اجاره بسیار دشوار است.
به طور خاص, باید نکات زیرا در نظر بگیرید:

  • اجاره کوتاه مدت ملک به عنوان یک کسب و کار شناخته می شود. پس فعالیت های تجاری حتما باید ثبت شوند و شما باید مالیات کسب و کار را پرداخت کنید.
  •  در وضعیت اضطراری فعلی، مالکان مجبورند که به صورت روزانه به پلیس اعلام کنند چند نفر در ملک شان می ماند. اگر این کار را نکنید جریمه می شوید. خبر خوب این است که این اعلام کردن می تواند به صورت آنلاین انجام شود. اما هنوز یک کار وقت گیر است. مقامات از طریق Airbnb توجه ویژه ای به اجاره ها می کنند که نسبتا ردیابی برای آنها آسان است .
  •  طبق الزامات ایمنی اجاره کوتاه مدت بطور ناخوشایندی بین قوانینی که هتل ها اداره می شوند و قوانینی که مربوط به اجاره خانه در طولانی مدت است قرار می گیرد.
  • شکایت همسایگان: زمانی که ملک برای کوتاه مدت اجاره داده می شود همسایگان از سر و صدا خیلی شکایت می کنند. سکونت های کوتاه مدت به همسایه های شما احساس امنیت نمی دهد زیرا آپارتمان شما برای چند ماه یا چند هفته اجاره داده شده است. شکایت از طرف همسایگان توجیه دیگری است که مقامات به دنبال سرکوب اجاره کوتاه مدت هستند.
  •  اگر ملک شما در مشاع یا مجتمع آپارتمانی می باشد، هیچ قانونی برای مقابله با خانه های اجاره ای برای تعطیلات وجود ندارد.

کجای ترکیه باید ملک بخرید یا اجاره کنید؟

انتخاب منطقه ای که شما در آن ملک می خرید یا اجاره می کنید مهم ترین تصمیم شماست. این امر مخصوصا زمانی مهم می باشند که بخواهید برای تعطیلات کوتاه مدت ملکی را اجاره کنید. چنین مکانی در ترکیه وجود دارد که به راحتی می توانید ملک خود را اجاره دهید و نظم دهید. مناطقی هم وجود دارند که امیدی به انجام این کار ندارند.
فاکتورهایی که موقع تصمیم گیری در مورد اجاره درنظر می گیرید با فاکتورهایی که موقع خرید ملک برای استفاده شخصی می گیرید کمی متفاوت می باشد. همچنین آنها با توجه به ارباب رجوع مورد نظر و روش ترجیحی شما برای مدیریت ملک متغیر می باشند.

آب و هوا

آب و هوای ترکیه خیلی متغیر می باشد. بیشتر افرادی که به دنبال اجاره های کوتاه مدت می باشند به استانبول و سواحل مدیترانه فکر می کنند.

دسترسی

همانقدر که آب و هوا مهم می باشد توانایی مستاجران برای دسترسی به ملک شما نیز مهم می باشد. این مسئله در دو سطح حقیقت دارد. منطقه ای که در آن ملک قراردارد باید تا محل زندگی مستاجران مسیر مناسبی داشته باشد و خود ملک باید براحتی پیدا بشود. اگر قصد دارید ملک را به توریست ها اجاره بدهید تکرار می کنم که مثل چند سال قبل نشود.

۲۵٪ از تمام بازدیدکنندگان واقعی در صورتی که سفر بیشتر از یک ساعت طول بکشد به سفر نمی روند. اگر زمان سفر از یک ساعت و نیم بیشتر بشود، تعداد افرادی که انتخاب می کنند به سفر نروند تا ۵۰ درصد افزایش می یابد. این تحقیق در بسته های گردشگری انجام شده است اما همچنین اصول و مقررات باید برای افرادی که خانه های تعطیلات را اجاره می کنند اعمال بشود. البته، این بدین معنی نیست که اگر از فرودگاه تا خانه شما با ماشین یک ساعت طول می کشد آن را اجاره ندهید. اما، بی شک هرچه به فرودگاه نزدیک تر باشید راحت تر خانه شما را پیدا می کنند و ملک شما در اختیار گردشگران قرار می گیرد.
اهمیت این مسئله که ملک شما براحتی پیدا بشود را ناچیز نشمارید؟ در ترکیه سیستم تعیین مسیر نصب شده است. افراد کمی هستند که بتوانید مسیرها را سوال کنید (مخصوصا اگر شما ترکی بلد نباشید) و علائم راهنمایی کمی وجود دارند که در مناطق روستایی نصب شده اند. هرچه به جاده اصلی نزدیک تر باشید بهتر می باشد. همچنین دفترچه های راهنما و نقشه ضروری می باشند. هیچ تضمینی وجود ندارد که شروع تعطیلات شما با سه ساعت سفر خراب بشود و ۵۰۰ یارد از سفر خود را بپیمایید. ارائه نقشه های مناسب و یادداشت های راهنمایی نیز ضروری است. اگر ملک بسختی پیدا می شود بهترین پیشنهاد این است که با مستاجرین خود قرار ملاقاتی تنظیم کنید یا آنها را ببینید که باید در جای باشد که به راحتی قابل دسترسی باشد.

جاذبه های گردشگری

دولت ها علاقمند به جاذبه های گردشگری هستند زیرا آنها گردشگران را جذب می کنند. واقعیت این است که دولت از طریق گردشگری پول زیادی بدست می آورد بنابراین بهتر است ملک خود را نزدیک به گردشگران بسازید تا بتوانید ملک را به آنها اجاره بدهید. جاذبه های گردشگری یک اصطلاح است که بسیاری از چیزها را پوشش می دهد. این اصطلاح می تواند به معنای نزدیکی به یک زمین گلف باشد یا نزدیکی به یک منطقه کشتیرانی یا ساحلی.
در یک سطح پایین تر، جاذبه گردشگری می تواند زنی باشد که در شهر سفالگری و تاریخ ترکیه را تدریس می کند. نکته این است که منطقه شما باید چیزی داشته باشد که مردم را به آنجا بکشاند و از خانه های شما استفاده کند. یک خانه زیبا در یک منطقه روستایی زیبا به تنهایی نمی تواند تعداد مستاجران شما را زیاد کند.

تسهیلات

بسیاری از مردم به تعطیلات می روند (یا برای بلند مدت اجاره می کنند) می خواهند بیرون غذا بخورند. حتی کسانی که بیشتر غذاهای خود را در سوپرمارکت های محلی می خرند و در خانه آشپزی می کنند فکر می کنند که بیرون از خانه غذا بخورند. اگر میخواهید ملک شما راحت تر اجاره بشود ، آن را در فاصله آسان تر مسیر پیاده روی یک یا چند رستوران قرار دهید. همچنین باید فاصله پیاده روی یا مسیر رانندگی برای مغازه ها و سایر امکانات کوتاه باشد.

انتخاب ملک مناسب

انتخاب ملک تقریبا به همان اندازه انتخاب منطقه مهم است. همه املاک و مستغلات به یک اندازه اجاره نمی رود. اکثر مردم تصمیم خواهند گرفت بعد از نشان دادن یک شرح مختصر و چند عکس ملک خود را اجاره بدهند. عکس بسیار مهم است.
مطمئن شوید که دکوراسیون خارجی منطقه باغ / استخر به خوبی انجام می شود. این همان چیزی است که شما در عکس ها نشان خواهید داد و هنگامی که مهمان ها یا مستاجران می رسند اولین تصور تاثیر گذار می باشد.

چگونه باید ملک خود را مجهز کنید؟

اگر ملک خود را به خوبی بازاریابی کنید پس مستاجران خوبی بدست خواهید آورد. شما مستاجران تکراری خواهید داشت و درصورتی که از نظر امکانات از ملک شما راضی باشند در آینده اقامت مجدد خواهند داشت. مستاجران تکراری مشتریان سودبخش شما می باشند. امکانات لازم به بینندگانی که جذب می کنید بستگی دارد. به این فکر کنید که اگر جای آنها بودید چه امکاناتی دوست داشتید. به عنون مثال، اگر شما سعی در جذب یک دریانورد دارید همیشه آماده باشید سریع لباس های آنها را خشک کنید. بازدیدکنندگان جوان که در آخر هفته می آیند خدمات اینترنت با بالاترین سرعت را می خواهند.

نشان دادن ملک خودتان به گردشگران

راهنمایی های مهم عبارتند از:

خوش آمد گویی

اگر شخصی در ملک یا در خانه ای یا در دفتری حاضر می شود تا ملک را اجاره کند باید به آنها خوش آمد بگویید. اما اغلب این خدمات گران می باشند. پروازها اغلب دردیروقت یا اول صبح  فرود می آیند و بدبختانه آنها اغلب تاخیر دارند. این اشخاص می توانند هزینه این اتفاقات را از شما بگیرد. با وجود این برای یک فرد خوش آمدگویی بسیار مهم است. آنها می توانند به مهمانان شما نشان بدهند که چگونه از ملک استفاده کنند و مشکلات کوچک را مرتب کنند. همچنین آنها می توانند در شرایط خاص به مهمانان شما کمک کنند.

پاکیزگی

املاک باید بدون استثنا تمیز باشند. این امر مخصوصا برای آشپزخانه و حمام صادق می باشد. ممکن است نیاز باشد نظافت چی را آموزش بدهید تا زمانی که به ملک اجاره ای می روند بدانند چگونه نظافت کنند.

آشپزخانه و لباسشویی

آشپزخانه باید مدرن باشد. حتی اگر سبک سنتی باشد .همه چیز باید کار کند. شما باید یک ماکروویو داشته باشید. همچنین باید مطمئن باشید که تجهیزات آشپزخانه و لوازم آشپزی کافی وجود دارد و همه آنها در شرایط خوبی هستند. یک کتاب آشپزی که دستور العمل های غذاهای محلی دارد یک ایده خوب است که می توانید در آشپزخانه بگذارید. قراردادن یک ماشین لباسشویی و خشک کن در آشپزخانه و بیرون از آشپزخانه در حال حاضر رایج است.

حمام

این روزها حمام ها کمتر شده و به جای آنها اتاق های دوش جایگزین شدند که ( که در آن حمام واقعی وجود ندارد )کاملا قابل قبول هستند و می توانند آب زیادی را ذخیره کنند. در واقع تعداد اتاق های حمام در مقایسه با یک حمام با دوش بیشتر است. حمام اختصاصی برای هر اتاق خواب ایده آل است. بعضی از گردشگران با یک فواره خوش آمدگویی می کنند مخصوصا کسانی که از سرزمین اصلی اروپا می آیند. مطمئن بشوید که حداقل صابون و شامپو در حمام همچنین مقدار زیادی دستمال توالت وجود دارد! اگر حوله ها را به عنوان بخشی از خدمات خود تهیه کنید مهمانان می پسندند. تحقیقات نشان می دهد که مردم از سشوارها استقبال می کنند به طوری که مجبور نیستند سشوار خودشان را بیاورند.

اتاق های خواب

تعداد اتاق خواب هایی که انتخاب می کنید بسیار مهم است. به طور کلی در شهرستانها و شهرها بازده بیشتر سرمایه گذاری ها بر روی ملک با تعداد اتاق خواب ها است.  قیمت خرید این ملک ها ارزانتر از ملک های بزرگتر خواهد بود. در مناطق روستایی یا درساحل اكثر مهمانان شما ممکن است خانواده باشند. ملک های سه خوابه احتمالا بهترین گزینه است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *