آشنایی با دانشگاه توب

tobbunilogo

نام فارسی : دانشگاه توب

نام انگلیسی : TOBB University

نام ترکی : TOBB ETÜ

نوع دانشگاه : خصوصی

شهر : آنکارا

سال تاسیس : ۲۰۰۳

تعداد دانشکده ها : ۶

رتبه در ترکیه : ۶۴

رتبه در جهان : ۳۴۷۵

نحوه پذیرش : بدون آزمون ورودی، قبولی در آزمون SAT یا YOS

زبان تحصیل : ترکی

شهریه دانشگاه :

  • رشته پزشکی : ۴۹۵۰۰ لیر

نمره قبولی در آزمون SAT :

پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی: ۱۳۰۰ به بالا

رشته های پیراپزشکی : ۹۰۰ به بالا

سایر رشته ها : ۹۰۰ به بالا

نمره قبولی در آزمون YOS :

نمره ۶۰ به بالا

سایت دانشگاه: https://www.etu.edu.tr

کیفیت دانشگاه :

دانشگاه اقتصاد و فناوری TOBB) TOBB ETU) که یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی در ترکیه است ، یک دانشگاه نو بنیاد می باشد که در سال ۲۰۰۳ توسط اتحادیه اتاق ها و بورس کالاهای ترکیه با هدف ایجاد نیروی انسانی واجد شرایط برای کمک به توسعه زندگی صنعتی و تجاری در آنکارا تأسیس شد. TOBB ETU، که ۲۴ برنامه کارشناسی مختلف را ارائه می دهد، ۶۰ درصد دانشکده خود را به دانشجویان ترکیه اختصاص داده است.

دانشگاه توب یک موسسه آموزشی مدرن و پویا است که به دانشجویان خود نیز می آموزد که دانش تولید کنند. دانشگاه توب که با توجه به برنامه های با کیفیت در زمره دانشگاه های برجسته قرار دارد، قصد دارد با مراکز تحقیقاتی خود به یک مرکز بین المللی تبدیل شود و با آزمایشگاه های خود مجهز به فناوری پیشرفته باشد. TOBB ETU برنامه آموزش تعاون را پرورش داده است، تا بتواند نیروی انسانی واجد شرایطی را که به صنعت نیاز دارد، پرورش دهد. آموزش نظری و عملی را با صداقت آموزش دهد و تعادل بین دانشگاه و صنعت از نظر آموزش برقرار بکند.

اشنایی با دانشگاه توب

توران آکادمی

دانشکده مهندسی این دانشگاه شامل  رایانه، برق و الکترونیک ،صنعتی ،مکانیکی و علوم و مهندسی نانوتکنولوژی می باشد. دانشکده اقتصاد و علوم بازرگانی شامل بخش های مدیریت تجارت ، اقتصاد ، کارآفرینی بین المللی ، روابط بین الملل و علوم سیاسی است. دانشجویان دانشکده علوم و ادبیات می توانند زبان و ادبیات انگلیسی، ترکی یا ادبیات، تاریخ ، ریاضیات یا روانشناسی تحصیل کنند. طراحی صنعتی، طراحی ارتباط بصری، طراحی داخلی و محیط زیست، معماری و هنر و طراحی توسط دانشکده هنرهای زیبا تشکیل شده است. حقوق و پزشکی دانشکده های خاص خود را دارند. همچنین یک گروه جداگانه از زبانهای خارجی نیز وجود دارد.

بورسیه دانشگاه های خصوصی ترکیه

مطلب پیشنهادی توران پارس : دانشگاه های ترکیه و هزینه تحصیل در آنها

همین حالا مشاوره رایگان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بگیرید!

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *